Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainXRP Daha Fazla Düşecek mi? Balinalar Coinbase'e 32 Milyon Dolar Yatırdı

XRP Daha Fazla Düşecek mi? Balinalar Coinbase’e 32 Milyon Dolar Yatırdı

Veriler, XRP balinalarının kripto para borsası Coinbase’e yaklaşık 32 milyon dolar yatırdığını gösteriyor, bu da varlığın fiyatında daha fazla düşüşe yol açabilecek bir işaret.

Balinalar Coinbase’e XRP Olarak 32 Milyon Dolar Aktardı

Kripto işlem izleme platformundan alınan verilere göre Balina Uyarısı, geçtiğimiz gün iki büyük XRP hareketi tespit edildi. Bu transferlerden ilki, işlem sırasında yaklaşık 15,5 milyon dolar değerinde, Ripple blok zincirinde hareket eden 43.974.224 jetonu içeriyordu.

Genellikle, bu tür büyük tek işlem hareketleri, balinaların işin içinde olduğunu düşündürür. Bu kohorttan yapılan transferler genellikle izlenmesi gereken transferlerdir, çünkü bunlarda yer alan katıksız hacim koinin fiyatı üzerinde gözle görülür etkiler yaratabilir. Aşağıda, bu balina işlemiyle ilgili olarak, arkasındaki nedenle ilgili ipuçları sağlayabilecek bazı ek ayrıntılar bulunmaktadır.
XRP Balinası

The facts about this whale transfer that took place on the Ripple network | Source: Whale Alert

Yukarıda görebileceğiniz gibi, bu işlemin göndereni bilinmeyen bir adresti, yani bilinen herhangi bir merkezi platformla bağlantısı yoktu ve muhtemelen kişisel bir cüzdana aitti. Buradaki alıcı adresin kripto para borsası Coinbase’e bağlı bir cüzdan olması, bu aktarımın bir borsa girişi olduğunu düşündürüyor.

Yatırımcıların borsalara para yatırmalarının ana nedenlerinden biri satış amaçlı olduğundan, döviz girişleri fiyat üzerinde aşağı yönlü etki yaratabilir. Mevcut giriş bir balinadan geldiği için, bu büyük sahibinden bir damping işareti olabilir ve bu nedenle XRP’nin değerinde düşüşe neden olabilir.

İlginç bir şekilde bu işlemle aynı zamanda başka bir balina transferi de gerçekleşti. İşte bununla ilgili ayrıntılar:

XRP Coinbase girişi

Looks like this transfer was even larger than the other one | Source: Whale Alert

Bu işlemde büyük miktarda 46.888.932 XRP (yaklaşık 16.5 milyon $ değerinde) taşındı ve görünüşe göre alıcı Coinbase adresleri her iki transfer arasında tamamen aynıydı. Ancak gönderen adresler iki vaka için aynı değildi.

Ancak yine de, işlemlerin aynı anda tetiklenmesi, aynı balinanın her iki işlemde de büyük olasılıkla yer aldığına dair yeterli kanıt. Bilinmeyen iki adresin farklı olması, muhtemelen balinanın varlıklarını iki farklı cüzdanda ayrı tutmasından kaynaklanıyor olabilir.

Balina gerçekten de bu 32 milyon dolarlık depozitoyu Coinbase’e dampinge hazırlanmak için yatırdıysa, aşağıdaki tablonun da gösterdiği gibi geçen hafta zaten mücadele eden XRP fiyatı için bu kötü bir haber.

XRP Fiyat Grafiği

XRP continues to see decline | Source: XRPUSD on TradingView
Unsplash.com’da Todd Cravens’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular