Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainXRP Balinası Binance'ten 38 Milyon Dolar Çekti, Boğa mı?

XRP Balinası Binance’ten 38 Milyon Dolar Çekti, Boğa mı?

Veriler, bir XRP balinasının kripto borsası Binance’ten 38 milyon dolar çaldığını gösteriyor. Bu, kripto fiyatı için bir yükseliş sinyali olabilir mi?

XRP Balinası Binance’ten Neredeyse 38 Milyon Dolar Çekti

Kripto işlem izleme hizmetinden alınan verilere göre Balina Uyarısı, geçtiğimiz gün Ripple blok zincirinde büyük bir XRP işlemi tespit edildi. Bu transfer, işlem sırasında yaklaşık 38 milyon dolar değerinde olan 94.311.360 jetonun hareketini içeriyordu.

Burada söz konusu olan miktar çok büyük olduğundan, bu havaleyi gönderenin büyük olasılıkla bir balina veya birden çok büyük yatırımcıdan oluşan bir varlık olması muhtemeldir. Büyük ölçek nedeniyle, bu tür işlemler bazen piyasada gözle görülür etkilere neden olabilir.

Fiyatın herhangi bir balinanın hareketine nasıl tepki vereceği, transferin arkasındaki kesin amaca bağlıdır. Peki bu durumda balina bu işlemi neden yaptı? Bu sorunun cevabı bu hareketle ilgili tüm detayların içinde olabilir. İşte onlar:

XRP Çıkışı

Details of the massive transfer that took place on the Ripple blockchain today | Source: Whale Alert

Yukarıda gösterildiği gibi, bu XRP transferinde gönderici, kripto borsası Binance’e bağlı bir cüzdan iken, alıcı bilinmeyen bir adresti. Bu tür bilinmeyen adresler, bilinen herhangi bir merkezi platformla bağlantılı değildir ve bu nedenle muhtemelen kişisel cüzdanlara aittir. Yatırımcıların kripto paralarını borsalardan kişisel cüzdanlarına çektiği bu tür transferler, “borsa çıkışları” olarak bilinir.

Genel olarak, sahipleri istedikleri fiyat noktalarında hızlı bir şekilde satışa hazır olmak için madeni paralarını borsalarda tutarlar. Ancak, madeni paraları uzun süre tutmayı planladıklarında onları site dışı cüzdanlara götürürler. Bu nedenle, büyük miktarda borsa çıkışı, kripto fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

Mevcut işlem söz konusu olduğunda, balinanın bu belirteçleri potansiyel birikimle ilgili amaçlar için devrettiği görülecektir. Ve eğer gerçekten senaryo buysa, o zaman bu büyük çıkış XRP’nin değeri için yapıcı olabilir.

Kripto, geçtiğimiz haftalarda zaten toparlanıyor (Bitcoin veya Ethereum gibi keskin bir şekilde olmasa da), bu, balinanın bu birikim hareketini fiyatlar zaten nispeten yüksekken yaptığı anlamına geliyor.

Yatırımcılar genellikle şu anki gibi fırsatlardan kar elde etmek isterler. Yine de, şu anda bunu yapmamayı seçen bu muazzam sahip, kriptonun geleceği hakkında onlardan daha fazla mahkumiyetin bir işareti olabilir.

XRP Fiyatı

Bu yazıyı yazarken, XRP geçen hafta %9 artışla 0,386 dolar civarında işlem görüyor.

XRP Fiyat Grafiği

The value of the crypto seems to have been overall consolidating sideways in the last couple of days or so | Source: XRPUSD on TradingView

Unsplash.com’da Abigail Lynn’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular