Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainXRP Avukatı, Ripple Ve Kripto İçin Önemli Bir Zafer Kazandı

XRP Avukatı, Ripple Ve Kripto İçin Önemli Bir Zafer Kazandı

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki hukuk savaşı dün duyulmamış olsa da, Ripple, XRP ve tüm kripto endüstrisi, SEC’in aşırı kapsamlı düzenlemesine karşı mücadelesinde, avukat John E. Deaton.

Dünkü temyiz duruşmasında SEC, doğrulama New Hampshire bölge mahkemesi yargıcından, LBRY jetonunun satışına karşı geniş, belirsiz bir ihtiyati tedbir kararı çıkardı; burada jetonun kendisi bir menkul kıymet haline geldi ve ikincil piyasa satışlarını SEC’in yetkisi altına aldı.

Bu, yalnızca ikincil piyasadaki XRP satışları için değil, SEC tarafından halihazırda güvenlik dışı ilan edilen Bitcoin hariç tüm kripto para birimleri için felaket olabilir. yakın zamanda video SEC ve Ripple davasında 75.000 XRP sahibini temsil eden Deaton, Crypto Law TV için mahkeme salonunda olanları anlattı.

“SEC’in maksimum yasa uygulama yeteneklerine sahip olmayı sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden müdahil olduk” dedi ve ayrıca hakimin harika bir şey yaptığını bildirdi. “He temelde SEC’e baktı ve onunla aynı fikirde olduğunu söyledi […] Herkes bunu hayal ediyordu… Deaton’a katılıyor musunuz?

Bu, yargıcın 07 Kasım 2022 tarihli kararını uygun bir perspektife oturtmaya istekli olduğunu gösterdi. O sırada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu lehine özet karar verdi ve işlemlerin niteliğini ayrıntılandırmadan altı yıllık bir süre boyunca LBC tokeninin her satışını bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırdı.

Bu, SEC’in ikincil piyasanın düzenleyici gözetiminin meşruiyetini elde etmek için karar vererek meşruiyet elde etme hedefine yaklaşması için bir kapı açtı. Ancak dün yargıç, kararın SEC tarafından yanlış yorumlandığını açıkça belirtti.

İlgili Okuma: Ripple Yeni UNL Yerelleştirme Dönüm Noktasına Ulaştı, İşte Katılımcılar

Yargıç, SEC’in bir şeyler yapması gerektiğini söyledi ve iki örnek verdi. Yargıç, LBRY’nin LBC jetonunu soğuk depoda tutan bir yatırım kulübüne doğrudan satış olarak sattığı bir örneği açıkladı. Yargıç, bunu kayıtsız bir menkul kıymetin teklifi olarak gördüğünü söyledi ve SEC kabul etti.

Verdiği ikinci örnek ikincil piyasadandı. Deaton bildirdi:

Ve sonra yargıç, ancak Flipside’ın LBRY’den bağımsız olarak ikincil piyasada başka birine satması durumunda, benim emrimin bu senaryo için geçerli olmadığını kabul etmeniz gerektiğini söyledi. Ve bu bizim kazandığımız zafer. SEC bunu kayıtlara gerçek zamanlı olarak kabul etmek zorunda kaldı.

Dikkat çekici bir şekilde, yargıç daha sonra Deaton’a döndü ve ona şöyle dedi: “amicus, siparişimin ikincil piyasa satışları için geçerli olmadığını açıkça belirteceğim.”

Bu nedenle Zafer Ripple ve XRP İçin Çok Önemli

Hâkim, ikincil piyasada karar vermediğini nihai hukuk yolunda açıkça belirteceğini taahhüt etmiştir. SEC, ikincil satışları menkul kıymet olarak kabul etmediğini mahkemede açıkça kabul etti. Bu, tüm kripto endüstrisi ve aynı zamanda Ripple için büyük bir kısmi zafer, Deaton’ın da yorumladığı gibi:

Bugünkü bu duruşma, yakında kongre tarafından yönetmelikler alacağımızı düşünüyorsanız, o zaman kararın bir önemi yok çünkü kongre bize açıklık getirecek. Kongreden herhangi bir netlik almayacaksak, menkul kıymeti tanımlayan bir şey söyleyen bir düzenleme olmayacak, […] o zaman bu duruşma son derece önemliydi.

Basın zamanında, XRP fiyatı son 24 saat içinde %3,8 düşüşle 0,3955 $ seviyesinde bulunuyordu. Bununla birlikte, XRP, yarınki FOMC toplantısı öncesinde riskten kaçınma hareketi olması muhtemel olan genel hissi takip ediyor.

Ripple XRP USD fiyatı
XRP fiyatı, 1 günlük tablo | Kaynak: TradingView.com’da XRPUSD

G Stocks / Unsplash’tan öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular