Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainTwitter Parası Geliyor mu? Sızıntı Ortaya Çıkıyor; Sayonara DOGE, BTC?

Twitter Parası Geliyor mu? Sızıntı Ortaya Çıkıyor; Sayonara DOGE, BTC?

Son birkaç saat içinde Twitter’da, Elon Musk’ın yakında kendi kripto para birimi olan Twitter Coin’i piyasaya sürebileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Bunun Dogecoin (DOGE) ve hatta Bitcoin (BTC) için ne anlama geldiği şu anda belirsiz görünüyor.

Blogger ve Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong gönderildi Twitter Coin’in sözde logosunun bir ekran görüntüsü. Ancak Wong’un tweet’i, yayınlandıktan birkaç dakika sonra “özel” olarak ayarlandı.

Yine de bazı kullanıcılar tweet’in ekran görüntüsünü almayı başardı. Görünüşe göre, Elon Musk zaten bir Twitter madeni para logosu geliştirmiş.

Twitter Madeni Para Logosu
Twitter Coin logosu. Kaynak: twitter

Wong ayrıca başka bir tweet’te Elon Musk liderliğindeki şirketin yakın gelecekte kripto para ipuçlarını ve ödemelerini uygulayabileceğini açıkladı. Twitter API’sinin bir sızıntısı, gizli “İpuçları” ayarlarında bir “Paralar” bölümü gösteriyor.

Twitter API'sı
Bitcoin ve Dogecoin için Twitter ipucu bölümü? Kaynak: twitter

Bir Twitter Parası Dogecoin ve Bitcoin İçin Ne İfade Ediyor?

Kripto topluluğu şu anda iddia edilen ifşanın Musk’ın favori madeni parası Dogecoin (DOGE) ve aynı zamanda Bitcoin için ne anlama gelebileceğini tahmin ediyor. İlk bakışta, Twitter’dan özel bir para, her iki kripto para birimini entegre etme ihtiyacını ortadan kaldıracağı için DOGE ve ayrıca BTC için kötüdür.

Bununla birlikte, API sızıntısı, Musk’ın yalnızca bir kripto para birimine değil, birden fazla kripto para birimine odaklandığını gösterebilir. DOGE ve Bitcoin bu nedenle Twitter Coin’i tamamlayıcı olabilir.

Elon Musk, 27 Kasım gibi kısa bir süre önce, dijital ödemelerin Twitter 2.0 – “Her Şey Uygulaması” adını verdiği şeye entegre olma niyetini paylaşmıştı.

Musk tweetinde Dogecoin’den bahsetmese de DOGE fiyatı fırladı. Topluluk, görünüşe göre DOGE’nin Musk’ın Twitter için kripto planlarının bir parçası olduğu konusunda spekülasyon yaptı.

Dahası, Twitter’ın kripto cüzdan planları hakkındaki söylentiler, Wong’un 27 Ekim’de bir tweet’te şirketin zaten bir cüzdan prototipi üzerinde çalışmaya başladığını söylemesinin ardından Ekim ayında su yüzüne çıktı.

Musk’ın Radarında Yıldırım Ağı Var mı?

Strike CEO’su Jack Mallers, birkaç gün önce Twitter’ın Bitcoin’i benimseyerek bir ödeme uygulaması haline gelebileceğini söyledi.

Mallers, Lightning Network’ü benimseyerek Twitter’ın bir ödeme işi haline gelebileceğini ve “geleneksel Twitter’ın yapamayacağı ödeme deneyimleri oluşturma fırsatına” sahip olduğunu söyledi.

“Çünkü borç işine ve tüm düzenleyici ve sabit maliyetlere giremezler. Chase bu işi kilitledi ve artık bu bir gereklilik değil,” diye devam etti Maller.

Basın zamanında, DOGE fiyatı başlangıçta %7,5’in üzerinde keskin bir artışla tepki verdi. Bununla birlikte, muhtemelen söylentinin belirsizliği nedeniyle, DOGE’nin şu anda 0,1064 dolardan işlem görmesi ile bir geri dönüş oldu.

Dogecoin DOGE USD 2022-12-05
DOGE fiyatı, 4 saatlik grafik. Kaynak: TradigView

RELATED ARTICLES

Most Popular