Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaBitcoinTwitter Kullanıcıları Artık Bitcoin ile ‘Bahşiş’ Verebiliyor

Twitter Kullanıcıları Artık Bitcoin ile ‘Bahşiş’ Verebiliyor

Dünya genelindeki Twitter kullanıcıları, bahşiş kutusunun kullanıma açılmasıyla birlikte birbirlerine bitcoin (BTC) ile bahşiş gönderebilecekler.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre iOS kullanıcıları artık Cash App gibi uygulamaları kullanarak bahşiş kutusu özelliğini kullanabiliyor.

Kullanıcılar birbirlerine itibari parayla bahşiş göndermenin yanı sıra, Lightning Network’ü kullanarak bitcoin ile de bahşiş gönderebilecekler.

Blockchainler için tasarlanmış bir ikincil katman (Layer 2) protokolü olan Lightning Network, bitcoin kullanıcılarına daha yüksek hızlarda ve düşük maliyetlerle işlem yapma fırsatı veriyor.

Twitter kullanıcılarına, kendi bitcoin adreslerini kullanarak bahşiş alıp/verme imkanı sunan özelliğin yakın gelecekte Android cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

Bahşiş kutusunda bitcoin’in de kullanılabileceği iddiası, ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından birkaç hafta önce paylaşılan screenshotlar ile gündeme geldi. Paluzzi’nin paylaştığı görüntülerde kullanıcıların bitcoin’den farklı olarak ether (ETH) ile de bahşiş gönderebileceği görülüyordu.

Mevcut ödeme yöntemleri arasına ether’ın da eklenip eklenmeyeceği veya bu özelliğin masaüstü sürümlerinde de kullanılıp kullanılamayacağı açıklanmadı.

NFT’lerle ilgili çalışmalar sürüyor

Twitter, kripto parayla bahşiş verme özelliğine ek olarak non fungible token (NFT) sahiplerinin, o NFT’ye sahip olduklarını kanıtlayabilecekleri bir doğrulama özelliği üstünde çalışıyor.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde kripto cüzdanlarını Twitter’a bağlayarak, aldıkları NFT’lerin otantikliğini ispatlayabilecek. Henüz gelişim aşamasında olan bu özelliğin detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.


Görsel: Twitter (Andreas Eldh/Flickr, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Pakistan Federal Hükümeti ve Merkez Bankası Kriptonun Yasaklanmasını Talep Ediyor
Ripple’ın Hukuk Danışmanından, SEC Başkanına Büyük Tepki
GAP İlk GameFi NFT Koleksiyonunu Çıkarıyor
SHIBA INU (SHIB) Balinalar Tarafından Yeniden İlgi Görmeye Başladı
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular