Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainTwitter Kripto Fiyat Endeksi Özelliği 30'dan Fazla Token İçeriyor

Twitter Kripto Fiyat Endeksi Özelliği 30’dan Fazla Token İçeriyor

Twitter kısa süre önce Kripto Fiyat Endeksi veya $ Cashtags özelliğine 30 token daha ekledi. $Cashtags hizmeti, kullanıcıların bireysel kripto para birimlerinin fiyatını kontrol etmelerini sağlar. Kullanıcıların, fiyatını kontrol etmek için yalnızca kripto para biriminin adını yazmaları yeterlidir. Twitter bu özelliği 2012’de başlattı ancak 21 Aralık 2022’de kripto para birimleri ekledi.

Bu Kararın Önemi ve $Cashtags Özelliği

Sosyal medya platformu kullanıcıları, Twitter’ın bu kararını şimdiden alkışlıyor. Artık ETH, BTC, XRP, DOGE, LTC, BUSD, SOL, ADA, DAI, AVAX, UNI, SHIB, BNB, USDC, OKD, LIDO, DOT, TRX, BCH, XLM, MANA’nın güncel fiyatını arayabilirler. ve SAND vb. platformun yeni CEO’su Elon Musk, sadık bir destekçisidir. DogeCoin (DOGE).

Yukarıda görüldüğü gibi, kullanıcılardan biri $Cashtag’lere $DOGE eklemenin heyecanını ve minnettarlığını paylaştı. Bu yeni ekleme, bir kripto para birimi hakkında fiyatı gibi önemli bilgilere erişimi erişilebilir hale getirecek. TradingView, platformdaki fiyat bilgilerinin $Cashtags özelliği içinde etkinleştirilmesini sağlar.

İlgili Okuma: Elon Dogecoin’den Vazgeçiyor mu? Twitter ‘Coin’ Özelliğini Başlatmaya Hazırlanıyor

Twitter, yeni kripto para birimleri listesine şunları ekledi: ilk 20 eklemeler sırasındaki piyasa değeri.

Cashtags özelliğinin bir diğer işlevi de fiyat sayfasına doğrudan erişim sağlamasıdır. Herhangi bir kullanıcı, uygun hisse senetlerinin ve kripto para birimlerinin önüne bir $ simgesi eklediğinde, tıklanabilir bir bağlantı oluşturur. Bu bağlantı, kullanıcıları fiyat sayfasına götürecektir.

Aralık 2022’de platform ayrıca geliştirilmiş Cashtags için Arama Sonuçları. Artık gerçek zamanlı fiyat grafiklerini gösteriyor. Şirketin geliştiricileri, karışıma kademeli olarak daha fazla kripto para birimi ekleyecek, ancak ekleme için zaman çizelgesi belirlenmedi.

TradingView’den bilgi almaya ek olarak, fiyat grafiği Robinhood ticaret platformuna bir bağlantı da içerecektir. Bu noktada Twitter ile Robinhood arasında resmi bir ortaklık anlaşması olduğuna dair bir kanıt yok.

Twitter’a Kriptoya Özgü Daha Fazla Güncelleme Geliyor

Elon Musk, Twitter 2.0’ın yüzü. Sosyal medya platformu, yeni CEO’sunun liderliğinde kripto para birimlerine özgü daha fazla özellik ve işlev eklemeye devam edecek. Cashtags ile başlayarak, şirket ayrıca kripto ödemelerini de etkinleştirecek.

Bu slaytlar, Elon Musk’ın sosyal medya platformunun geleceği için yeni vizyonuna işaret ediyor. Tüm bu konuşma ve güncellemelerde kullanıcılar, Elon Musk’ın Dogecoin için özel bir yere sahip olacağını varsayıyor.

Twitter Güncellemeleri arasında Dogecoin grafiği
Dogecoin fiyatı bugün %4’ün üzerinde düşüşle $0.085 | Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSD

İlgili Okuma: Elon Musk Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tablolarını Twitter’da Entegre Ediyor, Dogecoin Nerede?

Sosyal medya platformu ilerledikçe, kripto evrenine entegrasyon hacmini artırıyor. Twitter, platforma geçici kripto ödemelerinin yanı sıra yeni özellikler getirecek mi? Güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Unsplash.com’da Joshua Hoehne’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafikler.

RELATED ARTICLES

Most Popular