Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainTron'un USDD'si 0,97 Doların Altına Düştü, Justin Sun Peg'i Savunmak İçin "Daha...

Tron’un USDD’si 0,97 Doların Altına Düştü, Justin Sun Peg’i Savunmak İçin “Daha Fazla Sermaye Dağıtıyor”

Tron’un USDD stablecoin’i bugün 0,97 doların altına düştü ve kurucusu Justin Sun, çıpayı savunmak için “daha fazla sermaye kullandığını” söyleyerek kullanıcıları rahatlatmaya çalıştı.

Tron’un USDD Stablecoin’i Haziran 2022’den Bu Yana En Düşük Değere Düştü

Tron’un Merkeziyetsiz USD (USDD), geçen ay 1 doların altında kaldığı için sabitlenmesiyle zaten mücadele eden, Haziran’dan bu yana görülmemiş düşük seviyelere dokunarak bugün daha fazla istikrarsızlık gözlemledi.

Aşağıda, stablecoin’in fiyatındaki (USD karşısında) son 24 saatteki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır:

USDD Fiyat Grafiği

Looks like the price of the coin has jumped back up following the decline | Source: USDDUSD on TradingView

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, USDD günün erken saatlerinde 0,97 $’ın altına kadar düştü, ancak o zamandan beri 0,977 $ civarında bir miktar toparlanma gördü.

TRON’un kurucusu Justin Sun, ileri gelmek ve stablecoin’in %200’ün üzerinde bir teminat oranı ile güvence altına alındığına işaret ederek kullanıcıları rahatlatmaya çalıştı.

Ek olarak, Sun ayrıca kullanıcılara çiviyi savunmak için “daha fazla sermaye dağıttığını” bildirdi.

Tron kurucusu bu ekstra mevduatları eklemeden önce, stablecoin’in teminat oranı %200,71 civarındaydı. Şimdi, oran %200,88’e yükseldiğinden kripto daha fazla teminatlandırılmış hale geldi.

USDD Tron Teminatı

The overcollateralization of the decentralized USD stablecoin | Source: USDD.io

USDD şimdilik daha fazla depeleme yapmaktan vazgeçmiş gibi görünse de, koinin yakın zamanda 1 doları geri kazanıp kazanamayacağı hala belirsiz.

Kripto borsası FTX’in çöküşünden bu yana, stablecoin sabitini sabitleyemedi. Diğer ahırlar da kazadan kaynaklanan türbülans gördü, ancak yeterince hızlı bir şekilde geri çekildikleri için, boşaltma onların durumunda yalnızca geçiciydi.

Merkezi olmayan USD, TRON DAO rezervi tarafından çıkarılan bir stablecoin’dir ve kuruluş tarafından Bitcoin, Tron ve USDT gibi birden fazla varlık kullanılarak teminatlandırılmıştır.

Kriptonun modeli, bu yılın Mayıs ayında çivisini kaybeden ve çöken (pazar çapında bir çöküşü başlatacak bir olay) bir stablecoin olan Terra USD’ye (UST) benziyor.

USDD’nin bugün 1 $’lık çıtasından daha da uzaklaşmasının ardından, kripto topluluğunda stablecoin’in UST’ye benzer bir kadere doğru ilerleyip ilerlemediği konusunda spekülasyonlar yapıldı.

USDD gerçekten de UST’nin yolunu takip ederse, USDD’nin piyasa değerinin şu anda UST’nin ondan hemen önce olduğu seviyeye yakın olmadığı göz önüne alındığında, piyasadaki çöküşün domino etkisinin Terra USD ile aynı seviyede olması muhtemel değildir. aşağı gitti.

RELATED ARTICLES

Most Popular