Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaBlockchainTron fiyat analizi: EMA Death Crossover desteğini deneyecek mi?

Tron fiyat analizi: EMA Death Crossover desteğini deneyecek mi?

Cumartesi günü kripto piyasasında yine kan banyosu yaşandı. Sabah saatlerinde başlayan kırmızı görünüm akşam saatlerinde de devam ediyor. Piyasanın neredeyse tamamı kırmızı yakarken TRX sabah saatlerinde küçümsenmeyecek bir performans gösterdi. Ancak bu performans sonrasında yataya bağladı.

Tron için geçen haftaya baktığımızda ise gerilemeyi daha iyi görüyoruz. Geçen haftaki kripto çöküşü, Tron’un (TRX) fiyatına önemli bir zarar verdi. Kripto parayı 0,047 doların en düşük seviyesine düşürdü. 

Düşüş, sadece iki haftada %45.5’lik bir kayıp kaydetti. Ancak 0.057$’lık desteğin altında kalmayı başaramadı. Ayrıca, altcoin son üç gün içinde 0,057 doların üzerinde kalmaya çalışıyor ve bu da küçük bir geri çekilmeyi tetikleyebilir.

Tron analizi: Destek gelecek mi?

Son arz dökümü sırasında, TRX/USDT çifti 0,090 dolardan 0,050 dolara düştü. Bununla birlikte, düşük fiyat reddi, rallinin tersine çevrilmesine yol açarak 0.065 dolarlık kırılmayı yeniden gösterdi.

Geri dönüş rallisi, yükseliş eğilimi momentumunu hızla kaybederek 0.057$ ile 0.065$ arasında bir yan eğilime neden olur. Günlük mumlar, son birkaç gün içinde uzun vadeli bir oluşum sergiliyor ve kararsız bir eğilimi yansıtıyor.

Bugünkü günlük mumdaki yüksek fiyat reddi, grafiğinde olası sabah yıldızı oluşumunu sabote ediyor. Bu, yükselişin tersine dönme olasılığını düşürür. Düşüş trendinin 0,050 doların altında kırılma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

0,050 dolarlık psikolojik sınırı aşan serpinti rallisi, TRX fiyatlarını 0,046 dolara çıkaracak. Tersine, yükseliş açısından bakıldığında, yukarı yönlü bir ralli, %13,8’lik bir fiyat artışını oluşturan 0,07$ işaretine yol açacaktır.

Teknik gösterge

Günlük RSI eğimi aşırı satım bölgesinden kaçarken, 0,0576 dolarlık desteğin üzerinde kalmaya çalışan fiyat hareketi yakın vadede yükselişi teşvik ediyor.

Ancak, geçen hafta TRX fiyatlarındaki düşüş, hareketli ortalamayı yolun gerisinde bıraktı. Ayrıca, 50 ve 200 günlük EMA, piyasada ek satışı teşvik eden bir ölüm geçişinin eşiğinde.

  • Direnç seviyesi – 0,067 dolar ve 0,075 dolar
  • Destek seviyeleri – 0,057 dolar ve 0,05 dolar
RELATED ARTICLES

Most Popular