Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainTom Lee, Bitcoin'in Hala İyi Bir Yatırım Olduğunu Söyledi, Ama Neden?

Tom Lee, Bitcoin’in Hala İyi Bir Yatırım Olduğunu Söyledi, Ama Neden?

Bitcoin, ayı piyasasının ortaya çıkışından bu yana düşüyor. Ancak borç verme krizi nedeniyle düşüş eğilimi son üç hafta içinde arttı.

Terra çöküşü, makroekonomik durum ve mevcut FTX krizi, 2022’yi kripto için korkunç bir yıl haline getirdi. Daha fazla kayıp korkusu, geçtiğimiz haftalarda borsalardan büyük ölçüde geri çekilmeye yol açtı. Yatırımcılar ve tüccarlar, daha fazla kayıp riskini azaltmanın yollarını arayarak hamleler yapıyor.

Peki Bitcoin’in geleceği nasıl görünüyor? Bitcoin önceki kayıplarını telafi edecek mi yoksa daha da düşmeye devam edecek mi? Birkaç yatırımcı hala varlığa olan güvenini koruyor ve BTC’nin önceki ihtişamını geri kazanacağına inanıyor. Durumun yakında geçeceğini ve Bitcoin’in orijinal fiyatını geri kazanacağını umuyorlar.

2023 Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar İçin Daha İyi Olacak: Tom Lee

Fundstrat’ın araştırma başkanı Tom Lee, Bitcoin konusunda yükseliş eğilimi gösterenler arasında yer alıyor. Bitcoin’in bazı yatırımcılar için iyi bir yatırım olabileceğinden emin. CNBC ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Bitcoin boğası, kripto endüstrisinin kötü bir yıl yaşadığını söyledi. Lee, 2023’ün daha iyi olmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Tom Lee, Bitcoin'in Hala İyi Bir Yatırım Olduğunu Söyledi, Ama Neden?

Şimdilik, kripto dünyasındaki haberler tamamen kasvetli. Son söylentiler, Digital Currency Group ve yan kuruluşları için olası bir iflas olasılığını gösteriyor. Firmanın yan kuruluşlarından biri olan Genesis, yatırımcılardan yeni sermaye arıyor. Ancak, fon toplama girişimleri beklendiği gibi gitmedi.

Umutsuz durumun ortasında, Tom Lee gelecek yılın daha iyi olacağını söylüyor. Moreso, firması Fundstrat, tüm kripto endüstrisinin geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Önceki Ayı Döngüleri Kripto Endüstrisi İçin Temizlik Zamanıydı: Tom Lee

Lee, mevcut erimeyi 2018’de meydana gelen benzer olaylarla karşılaştırdı. Ona göre, önceki ayı döngüsü sırasında birçok mevcut büyük endüstri oyuncusu gelişti. Önceki kesinti olaylarının sektör için temizlik anları olduğunu da sözlerine ekledi. Lee’ye göre mevcut durum, kripto endüstrisini kötü oyunculardan temizlemek için bir fırsat olabilir.

Tom Lee, Bitcoin'in Hala İyi Bir Yatırım Olduğunu Söyledi, Ama Neden?
Tradingview.com’da Bitcoin fiyatı l BTCUSDT tablosunda yavaşlıyor

Bu nedenle, kripto paranın öldüğü masalına inanmıyor, ancak dengeli bir portföy arayan yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yapmalarını tavsiye ediyor. Bu arada BTC, son 24 saatte %1,22 düştü. Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi 24.911.415.512$ ve canlı piyasa değeri 310.602.232.159$’dır.

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son 24 saatte %2,72 düştü ve şu anda 1.161 dolardan işlem görüyor. 142.299.515.882 $ canlı piyasa değerine sahiptir.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular