Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainTether’in (USDT) Piyasa Değeri, 70 Milyar Doların Altına İndi

Tether’in (USDT) Piyasa Değeri, 70 Milyar Doların Altına İndi

Son zamanlarda stablecoin’ler gündemden düşmüyor. Algoritmik stablecoin UST‘nin piyasa üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiden sonra stablecoin’ler herkesin gündeminde. Dünyanın piyasa değeri açısından lider stablecoin’i olan Tether’in USDT’si de piyasa değerinde şu sıralar bir düşüş yaşıyor.

Tether’in (USDT) Piyasa Değeri 70 Milyar Doların Altında

CoinGecko‘nun verilerine göre, Tether’in stabelcoin’i USDT’nin piyasa değeri 69,2 milyar dolar seviyesine kadar geldi. USDT, en son bu piyasa değerini Ekim 2021’de görmüştü.

tetherin piyasa degeri 70 milyar dolarin altina indi 2

USDT’nin piyasa değeri 14 Haziran’dan bu yana neredeyse 3 milyar dolar düştü.

Burada tabii ki yatırımcıların piyasadan çekilmesi ve UST stablecoin’ine benzer bir çöküşün tekrar yaşanması korkusu var.

Son 24 saat içinde, Terra’nın piyasa değeri yaklaşık 650 milyon ABD doları düşerken, dolaşımdaki arzı da geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük olan yaklaşık 69.2 milyara düştü.

USDT’ye baktığımızda, lider stablecoin, haftanın başlarında aslında ABD dolarına sabitini az da olsa kaybetti. Ancak bu uzun sürmedi ve toparlanma görüldü.

Tether, stablecoin’ini desteklemek için kullanılan ticari kağıt portföyünün yüzde 85’inin yüzde 30 daha düşükten işlem gören Asya ve Çin ticari kağıtlarından oluştuğu iddialarını yalanlayarak gündeme gelmişti.

Şirket yaptığı açıklamada, stablecoin’i desteklemek için rezervlerinin yüzde 47 ABD hazinesinden ve yüzde 25’ten az ticari kağıttan oluştuğunu söyledi.

RELATED ARTICLES

Most Popular