Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainŞubat Ayının 1. Haftasında İzlenecek En İyi 5 Kripto Para

Şubat Ayının 1. Haftasında İzlenecek En İyi 5 Kripto Para

Şubat’a sadece iki gün kaldı ve bu erken dönemde, aşk ayının ilk haftasında onu büyütme potansiyeline sahip ilk 5 kripto parayı bir araya getiriyoruz.

Coingecko’nun gözlemine göre 24.000 $ seviyesine yaklaşan Bitcoin (BTC) ile başlıyoruz ve kripto piyasası Ocak ayına veda ederken daha fazla iyimserlik sinyali veriyor.

Sırada, pozitif aurasını sürekli olarak koruyan ve son birkaç haftadır yeşil bölgede güneşlenen bir madeni para olan Aptos (APT) var.

En iyi 5 kripto para listemizdeki geri kalanlar, son zamanlarda etkileyici bir performans gösteriyor, çeşitli direnç engellerini aşıyor ve iki haftalık zaman dilimlerinde ilerliyor.

Tüm kripto para birimleri, haftalık performansa odaklanılarak Coingecko tarafından izlenir.

Şubat Ayında Büyük Kazançlar Elde Etmeye Hazırlanan En İyi 5 Kripto Para:

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in şu anki fiyatı, son iki hafta içinde yaklaşık %4 artışla 23.585 dolar. Son 24 saatte, boğalar önde gelen kripto para birimini 24.000 $ işaretine yaklaştırmaya çalışırken, Bitcoin %1,8 arttı.

Saatlik grafikte BTC 23.450 dolar duvarını aştı. Boğalar oranı işlem gününün sonuna kadar bu seviyenin üzerinde tutabilirse, önümüzdeki 24 saat Bitcoin’in 24.000$ bölgesine ulaştığını görebilir.

Kripto para birimi endüstrisi, Bitcoin’in %40’lık yükselişiyle 2023’te harika bir başlangıç ​​yaptı. Sıçrama, artan risk iştahının daha büyük bir eğiliminin parçası, ancak piyasa nöbetçilerinden gelen diğer uyarıların yanı sıra ekonomik gerginlikler nedeniyle sürdürülebilirliği şüphe duyanlar tarafından sorgulanıyor.

Aptolar (APT)

Aptos (APT), yılın başından bu yana %250’den fazla büyüyen 2023’ün en iyi performans gösteren para birimlerinden biri. APT, son yedi günde yaklaşık %48 artışla bu yazı yazılırken 17,7 dolardan işlem görüyor.

Aptos’taki geliştirme şu ana kadar son derece dikkat çekiciydi. Aptos, Avalanche ve Tezos’tan daha fazla, ancak Solana, Polkadot, Cardano ve Ethereum’dan daha az aktif geliştiriciye sahiptir. Bu, APT’nin son haftalarda istikrarlı yükselişini sürdürmesinin bir nedeni olabilir.

Fantom (FTM)

Fantom ağının ekosisteminde merkezi olmayan finansman için yeni bir fon görevi gören kasa mekanizması kısa süre önce devreye alındı.

20 Ocak’ta, Fantom tabanlı projelere alternatif finansman sağlamak için Ekosistem Kasası ağa eklendi.

Bu arada, yalnızca bir hafta içinde token fiyatı %26,1 artarak 0,48 $’a yükseldi ve Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye oldu. Yeni mekanizma, Fantom’un ağ etkinliğini yeniden ateşledi.

Bu yazıyı yazarken, FTM geçen hafta %24,4 artışla 0,4759 $’dan işlem görüyor.

Çığ (AVAX)

AVAX için Şubat ayı fiyat tahmini olumlu. İlk ayarlamadan sonra, en az 23,17$’lık bir fiyat artışı bekleniyor. Buna karşılık, 10,64 doların altına bir düşüş, bu yükseliş senaryosunu yanlış hale getirir ve 9,50 dolara doğru bir düşüşü tetikler.

Son haftalarda önemli kazanımlar elde ettikten sonra Avax, önceki yedi ayda oluşan alçalan direnç çizgisinin yakınında çok sayıda reddedilmeyle karşılaştığında hızını kısıtladı ve bir nebze soğukkanlılık gösterdi.

Bu inkara rağmen, varlık toparlanır ve güç belirtileri gösterir. AVAX, bu yazıyı yazarken haftalık grafiklerde %20,7’lik sağlam bir yükseliş bildirdi ve 20,98 dolardan el değiştirdi.

Crypto total market cap at $1 trillion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Çokgen (MATIC)

En iyi 5 kripto listemizi tamamlayan Polygon. Kâr açısından, MATIC’in günlük zincir üstü işlem hacmi arttı ve bu da olumluydu. Birkaç ek faktör de MATIC’in avantajına hizmet etti.

Son haftalarda, DeFiLlama’nın istatistikleri, Polygon’un toplam kilitli değerinin hızla arttığını gösterdi. Ek olarak, son zamanlarda MATIC’in günlük aktif adresler açısından Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiği gösterildi.

Geçen hafta, Coingecko verileri, MATIC’in çift haneli büyüme gösterdiğini ve en iyi kripto paraların ilk 10 kulübüne yeniden girmesine izin verdiğini ortaya koydu.

MATIC haftalık grafiklerde %15,3’lük bir ralli kaydetti ve şu anda 1,15 dolardan işlem görüyor.

Motley Fool’dan öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular