Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainS&P 500 ile Korelasyonu Sıkılaştırmak Bitcoin İçin Neden Boğa Olabilir?

S&P 500 ile Korelasyonu Sıkılaştırmak Bitcoin İçin Neden Boğa Olabilir?

S&P 500 ve Bitcoin arasındaki korelasyon sadece artıyor ve geçmişte kripto para biriminin güçlendiği seviyelere ulaşmaya yaklaşıyor.

Bu arada, S&P 500, Ocak ayı seansını tüm finans dünyasının izlediği önemli bir trend çizgisinin dışında kapattı. İşte bu nedenle, borsadaki olası bir kırılma, mükemmel bir fırtına senaryosunda BTC’yi onunla birlikte daha yükseğe itebilir.

Borsa, Ana Trend Çizgisinin Üzerinde Aylık Mum Kapanıyor

S&P 500 endeksi genellikle ABD hisse senedi piyasasının ve dolaylı olarak ekonominin genel sağlığının en iyi ölçüsü olarak kabul edilir. Diğer varlıkların ve bireysel hisse senetlerinin alfa ve beta değerlerini karşılaştırmak için bir ölçüt olarak kullanılır.

SPX’teki olumlu performans, refah ve karlılık dönemleriyle ilişkilidir. Borsa iyi gidiyorsa, yatırımcıların riske dayalı stratejilere geçmeleri için bir sinyaldir.

S&P 500 SPX

The S&P 500 could be breaking out of a year-long pattern | SPX on TradingView.com

S&P 500, potansiyel olarak uzun vadeli bir ticaret modelinin üst sınırını kırıyor: alçalan genişleyen bir takoz. Fiyat, henüz sona eren Ocak ayı boyunca günlük zaman dilimindeki modelin üzerinde kalıyor.

Ve daha fazla yükseliş varsayılan olarak kripto para birimleri için iyiye işaret olsa da, BTCUSD ile SPX arasındaki artan korelasyon, borsada olası bir kırılmayı Bitcoin için çok daha fazla yükselten şeydir.

S&P 500 Endeksi Artışlarıyla Bitcoin Korelasyonu

Yukarıdaki grafik, S&P 500’deki günlük ve aylık zaman diliminde hareket halindeki kırılmayı gösteriyor. Bitcoin fiyatı, %40’tan fazla yatırım getirisi ile Ocak ayı mumunu kapatmaya birkaç dakika kaldı. Diğer kripto para birimleri, ay boyunca önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Bu ay art arda yükselen BTCUSD ve SPX, çok farklı iki yatırım aracı arasındaki korelasyonun artan yönünü geri getirdi.

BTCUSD Bitcoin SPX korelasyonu

The correlation with the stock market is only increasing | BTCUSD on TradingView.com

0,88 korelasyon katsayısı ile SPX ve BTCUSD, tarihsel olarak en güçlü pozitif korelasyonlardan bazılarındadır. Kriptodaki geçmiş ayı piyasaları, Bitcoin’i negatif korelasyon bölgesine çevirdi. Ancak bu sefer farklı oldu.

Artan bir korelasyon, geçmişte, özellikle 0,93’lük bir korelasyona ulaştıktan sonra, Bitcoin’in en patlayıcı yükseliş hareketlerinden bazılarıyla ilişkilendirilmiştir. Potansiyel olarak artan korelasyon ve SPX’te olası bir kırılma ile, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi için mükemmel bir fırtına olabilir mi?

Takip et Twitter’da @TonyTheBullBTC veya özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için TonyTradesBTC Telegram’a katılın. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler

RELATED ARTICLES

Most Popular