Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainSingularityNET (AGIX) Son 7 Günde %126'lık Patlama Yaptı

SingularityNET (AGIX) Son 7 Günde %126’lık Patlama Yaptı

Şu anda 327,4 milyar dolar değerinde olan yapay zeka pazarı, teknoloji endüstrisinin bu sektörüne yapılan yatırım akışı nedeniyle genişlemeye devam ediyor.

Bu, büyük ölçüde, içerik üretiminden otonom araçlara kadar değişen AI teknolojisinin artan potansiyel uygulamasına atfedilebilir.

Yapay zeka teknolojisi geliştikçe ve daha geniş çapta kullanılabilir hale geldikçe, çeşitli sektörlerde yapay zeka harcamaları artıyor.

2015’ten 2020’ye kadar yapay zekaya yapılan yıllık küresel kurumsal yatırım 55 milyar dolar arttı ve bu artışın büyük kısmı özel ABD şirket operasyonlarından geldi.

SingularityNET ve ChatGPT gibi popüler platformlar yaygınlaştıkça, yapay zeka uygulamalarının yaygın kullanımı arttı.

SingularityNET’in yerel token’ı AGIX, 2023’ün başından bu yana sağlam kazanımlar kaydettiği için bu trende güveniyor.

Image: Altcoin Buzz

SingularityNET Haftalık Grafikte %126 Patladı

Coingecko’ya göre, 5 Şubat Pazar günü AGIX, geçen hafta %127 patlayarak 0,4374 dolardan işlem görüyor ve kripto para yalnızca son 24 saatte %60 arttı.

AGIX’in piyasa değeri, %204’ün üzerinde bir ralliyi temsil eden 2022’deki en düşük noktasından 526 milyon doların üzerine çıktı. Coingecko istatistikleri, bu yazının yazıldığı tarihte 24 saatlik hacminin 252.247.987 dolara yükseldiğini ortaya koyuyor.

Cuma günü, SingularityNET kripto para birimi, 14 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 0,25 dolara yükseldi. Günün en yüksek noktasında AGIX, Aralık ayının en düşük seviyesinden %555 gibi inanılmaz bir artış gösterdi.

SingularityNET: Hızlı Tanım

SingularityNET, herkesin Yapay Zeka hizmetlerini kolaylıkla tasarlamasını, paylaşmasını ve satmasını sağlayan, blockchain destekli bir platformdur. SingularityNET pazarı, kullanıcıları yerel para birimi olan AGIX’i kullanarak AI hizmetlerine göz atmaya, bunları değerlendirmeye ve satın almaya davet ediyor.

AGIX, bireylere ağın geleceğini etkileyebilecek konularda oy kullanma olanağı sağlamak için kullanılır. Ek olarak, teşvikler karşılığında stake edilebilir ve platform hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılır. AGIX, kripto para birimi borsalarında satın alınabilir, satılabilir ve ticareti yapılabilir.

SingularityNET ekibinin büyük çoğunluğu yapay zeka bilim adamları, geliştiriciler, mühendisler ve araştırmacılardan oluşur. Dr. Ben Goertzel (SingularityNET’in CEO’su ve baş bilimcisi), Simone Giacomelli ve David Hanson tarafından kurulmuştur.

Platform ilk kez 2017 yılında halka açıldı ve aynı yılın Aralık ayında bir ilk madeni para arzı (ICO) aracılığıyla tek bir dakikada 36 milyon dolar elde etti.

Crypto total market cap at $1 trillion on the weekly chart | Chart: TradingView.com

Diğer kripto para birimlerine benzer şekilde, AGIX’in fiyatı da makroekonomik değişkenler nedeniyle arttı. Son veriler, ücret enflasyonunun ılımlılaşmaya başladığını gösteriyor. Yatırımcılar, düşen enflasyon nedeniyle ABD Merkez Bankası’nın biraz daha güvercin davranacağını tahmin ediyor.

Mutant Reviewers’tan öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular