Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainShiba Inu'nun Çok Beklenen Geri Sayımı Bitiyor, Ama Shibarium Değil

Shiba Inu’nun Çok Beklenen Geri Sayımı Bitiyor, Ama Shibarium Değil

Merakla beklenen Shiba Inu geri sayımı artık sona erdi, ancak sonucu pek çok kişinin umduğu gibi Shibarium yükseltmesi değil.

Shiba Inu Geri Sayımı Resmi Web Sitesi İçin Yeni Güncellemeyle Sona Erdi

Birkaç gün önce, gizemli bir geri sayım göründü resmi SHIB web sitesinde, topluluğun neye doğru ilerleyebileceği konusunda spekülasyon yapmasına neden oluyor. Birçok kullanıcı, duyurunun meme parası için yaklaşan Shibarium yükseltmesiyle ilgili olabileceğini öne sürdü.

“Shibarium”, Shiba Inu için kripto para biriminin ekosistemine çeşitli iyileştirmeler getirmeyi planlayan bir katman-2 blockchain çözümüdür. Katman-2 çözümü, tipik olarak, önce işlemlerini ayrı ayrı gerçekleştirerek ve ardından bunları toplu halde katman 1’e geri göndererek ana zincirdeki yükü alan başka bir ağ (“katman 1”) üzerine inşa edilmiş ikincil bir blok zinciridir.

Yaklaşan Shibarium ölçeklendirme çözümü, SHIB ekosisteminin verimliliğini artıracak ve kullanıcılara daha ucuz ve daha hızlı işlemler sağlayacaktır. Ağ, katman 1 Ethereum’a çok benzeyen bir hisse kanıtı konsensüs sistemi üzerinde çalışacak. Bu, Shiba Inu sahiplerinin katman-2 çözümü yayına girdikten sonra bazı koinleri stake edebilecekleri ve zincirde doğrulayıcı olabilecekleri anlamına geliyor.

Bununla birlikte, yatırımcıların geri sayımın çok abartılı Shibarium için bir birikim olabileceğine dair umutlarına rağmen, duyurunun yalnızca resmi web sitesi için bir güncelleme olduğu ortaya çıktı.

Bazı topluluk üyeleri Twitter’a gitti ve ifşayla ilgili memnuniyetsizliklerini dile getirerek geliştiricilerin ortaya çıkıp durumu ele almasına neden oldu. Projenin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, özür diledi SHIB takipçilerine, geliştiricinin geri sayımın nasıl yanıltıcı olabileceğini tam olarak anladığını belirterek.

“Kontrol bende olmasa da herhangi bir karışıklık için özür dilerim. Bizi izlemeye devam edin,” dedi Kusama. SHIB web sitesinde çalışan ekibin bir üyesi olan Trophias, yorum yaptı: “Merakla beklenen Shibarium ile ilgili bir güncelleme beklediğiniz için bazılarının üzülebileceğini anlıyoruz. Gerçekçi olmak gerekirse, her şeyi aynı anda başlatamayız.”

Trophias aslında sadece birkaç gün önce ima etti geliştiricinin tweet attığı gibi, geri sayımın açıklamasının web sitesi güncellemesi olacağını, “ilk şey ana web sitemizi güncellemek. Buna çok ihtiyaç vardı ve bu, Shibarium’un Beta sürümüne doğru ilerlerken attığımız ilk adım.”

Shiba Inu sahipleri ifşa konusunda hayal kırıklığına uğrasa da, son zamanlarda onlar için bazı olumlu haberler de var; SHIB, 2022’de Binance’te en çok izlenen üç kripto para biriminden biriydi.

SHIB Fiyatı

Bu yazının yazıldığı sırada, Shiba Inu’nun fiyatı 0,0000084$ civarında işlem görüyor.1geçen hafta %6 düştü.

Shiba Inu Fiyat Tablosu

SHIB continues to consolidate sideways | Source: SHIBUSD on TradingView
Unsplash.com’da Ferhat Deniz Fors’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular