Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainShiba Inu, Ethereum Balinalarının Gözünden Düşüyor, Bu SHIB Fiyatını Etkileyecek mi?

Shiba Inu, Ethereum Balinalarının Gözünden Düşüyor, Bu SHIB Fiyatını Etkileyecek mi?

En uzun süredir meme coin Shiba Inu (SHIB), Ethereum balinalarının favorisiydi. Bu destek, bu balinalardan bazılarına milyonlarca dolar kar sağlayan kripto para biriminin hızlı büyümesiyle sağlandı. Bununla birlikte, kripto kışı ile birlikte SHIB en kötü düşüşlerden birini yaşadı ve Ethereum balinalarının kripto paradan uzaklaşmasına neden oldu.

Shiba Inu Gözden Düşüyor

Bir noktada, en büyük 5.000 Ethereum balinasının Shiba Inu varlıkları zirvede 1 milyar dolara ulaştı. O zamandan beri, dijital varlığın fiyatında istikrarlı bir düşüş oldu ve balinalar zaman içinde konumlarının önemli bir bölümünden çıktı.

Ethereum balinalarının SHIB varlıklarını azalttığı bir zamanda bile, meme parası dolar değerine göre ilk 10 varlıkları arasında yer almayı başardı. Şimdiye kadar, en büyük ETH balina varlıkları artık SHIB’ye sahip değil.

Ortalama 8,4 milyon dolar değerinde ETH’ye sahip olan bu balinalar, en büyük token varlıklarını, şu anda ETH hariç token tutma değerlerinin %35,59’unu oluşturan metaverse token MANA ile değiştirdiler. Sırada %34,21 ile stETH ve onu %12,45 ile ANT takip ediyor.

TradingView.com'dan Shiba INU (SHIB) fiyat tablosu

SHIB price struggling at $0.0000085 | Source: SHIBUSD on TradingView.com

Bu SHIB Fiyatını Etkiler mi?

Shiba Inu’nun fiyatı, Cuma gününün erken saatlerinden itibaren son 24 saat içinde zaten yaklaşık %5 düştü, ancak bu düşüş, meme koinin Ethereum balinalarının ilk 10 holdinginden elenmesine atfedilemez. Daha geniş kripto pazarı, bitcoin’in 17.000 doların altına düşmesiyle benzer kayıplar yaşadı.

Bunun yanı sıra, SHIB kendisi için kötü bir şey yapıyor gibi görünmüyor. Meme coin şu anda 1,8 milyondan fazla Coinmarketcap kullanıcısının izleme listelerinde yer alıyor ve bu da onu en yükseklerden biri yapıyor. Aynı zamanda veri toplama web sitesinde en çok görüntülenen yedinci kripto para birimidir.

Topluluğun arzı azaltmak için mümkün olduğu kadar çok SHIB yakma çabası da devam ediyor. Takipçi Shibburn’ün verilerine göre son gün 14 milyondan biraz fazla SHIB tokeni yakıldı. Şu anda, toplam SHIB arzının %41’inden fazlası artık yanmış (ölü) cüzdanlarda duruyor.

Shiba Inu, bu yazının yazıldığı sırada 0.0000085 $’lık bir fiyatla el değiştiriyordu. Şu anda piyasa değerine göre en büyük 16. kripto para birimi olan kripto paranın fiyatı geçen hafta %7.94 düştü.

Analytics Insight’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
RELATED ARTICLES

Most Popular