Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainShiba Inu Bu Metrikte Kripto Para Piyasasının Zirvesinde

Shiba Inu Bu Metrikte Kripto Para Piyasasının Zirvesinde

Veriler, Shiba Inu’nun Telegram topluluğunun büyümesine dayalı olarak piyasadaki bir numaralı kripto para birimi olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu, Telegram Topluluğu Büyüme Listesinin Başında

Bir kripto analiz hizmetinden alınan verilere göre twitter, SHIB şu anda pazardaki en hızlı Telegram topluluğu büyümesine sahip. Buradaki “topluluk büyümesi”, belirli bir projenin sosyal medya topluluğundaki toplam katılımcı sayısındaki 7 günlük değişim kullanılarak ölçülür.

Burada ele alınan platformlar Telegram, Twitter ve Discord’dur. Aşağıda, bu sosyal medya platformlarının her biri için 7 günlük topluluk büyümelerine dayalı olarak en iyi 10 kripto para birimi projesini gösteren bir tablo bulunmaktadır:

Telegram'da Shiba Inu Topluluğunun Büyümesi

Looks like SHIB is at the top of the first list | Source: CryptoDiffer on Twitter

Yukarıda görebileceğiniz gibi, Shiba Inu, Telegram’ın 7 günlük topluluk büyüme listesinin başında yer almayı başardı çünkü meme coin, geçtiğimiz hafta platformda topluluğuna katılan 32.455 yeni kullanıcı gözlemledi.

Bununla birlikte, Twitter ve Discord’daki büyüme açısından, kripto para birimi, bırakın listenin başında olmayı, ilk 10’a bile girmeyi başarmış gibi görünmüyor. Bu, Telegram’ın şu anda yeni SHIB takipçilerinin gideceği açık ara bir numaralı platform olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu, Geçen Gün Boyunca %5 Düştü

Meme coin’in Telegram topluluğunda bu kadar keskin bir büyüme gözlemlemesine rağmen (coin’e olan ilginin şu anda birçok yeni kullanıcıyı çekecek kadar yüksek olduğunu gösteriyor), son birkaç gün içinde fiyat büyük bir darbe aldı.

Bu yazıyı yazarken, Shiba Inu son 24 saatte %5 düşüşle 0,00001332 $ civarında işlem görüyor.

Shiba Inu Fiyat Tablosu

The value of the asset seems to have seen some decline in the last few days | Source: SHIBUSD on TradingView

Yukarıdaki grafikten, meme parasının fiyatının birkaç gün önce yerel zirveden bu yana yokuş aşağı gittiği açık. Bununla birlikte, SHIB geçen haftaya keskin bir büyüme ile başladığından, varlığın sahipleri son yedi günde hala %10’dan fazla kar elde ediyor.

Aylık getiri açısından da Shiba Inu, yaklaşık %53’lük bazı etkileyici kazançlar elde etmeye devam ediyor. SHIB’in 2023 rallisi şu ana kadar harikaydı, ancak son düşüş, kripto paranın sonunda biraz güç kaybedebileceği anlamına gelebilir.

Meme coin yatırımcıları için iyimser bir işaret, balina takip hizmeti WhaleStats’ın gösterdiği gibi, varlığın hala en büyük 500 Ethereum balinası tarafından tutulan bir numaralı token olması olabilir:

Bu balinalar şu anda Shiba Inu’da yaklaşık 700 milyon dolar tutuyor, bu da listedeki bir sonraki en iyinin dört katından fazla. Bu, bu muazzam yatırımcıların şu anda token hakkında nispeten güçlü bir yükseliş inancına sahip olduğunu gösterebilir.

Pixabay.com’dan Leandro De Carvalho tarafından öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular