Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainSEC Mahkemeden Hinman Belgelerini İfşa Etmemesi İçin Yalvarıyor

SEC Mahkemeden Hinman Belgelerini İfşa Etmemesi İçin Yalvarıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, mevcut yasalara ve içtihatlara dayalı olarak kripto endüstrisine yönelik baskı çağrısında bulunurken, Ripple’da ve Hinman belgeleri üzerindeki savaşta can düşmanını bulabilir.

Bitcoinist’in dün bildirdiği gibi, özet kararla ilgili tüm belgelerin redaksiyonları dün SEC ve Ripple tarafından dosyalanacaktı. Her iki taraf da bu süreyi zamanında karşıladı. Ve SEC’ler dosyalama Hinman belgelerini halka açıklamaya henüz hazır olmadığını ortaya koyuyor.

Belgede SEC, bölge yargıcı Analisa Torres’e belgeleri açıklamaması için yalvarırken bir yandan da tehditte bulunuyor:

SEC, Hinman Konuşma Belgelerinin ayrıcalıkla korunduğunu saygıyla korur.

Ancak bu belgeler kamu kayıtlarının bir parçası haline gelirse, SEC’in gelecekte (bu davada veya başka bir davada temyiz üzerine) böyle bir iddiada bulunması engellenecek ve bu da SEC için oldukça zararlı olacaktır.

Ripple SEC’in Düşmanı mı Oluyor?

Ripple topluluğu avukatı Jeremy Hogan yorum yaptı belgedeki bu paragrafta: “SEC, bu konuyu yaklaşık 100 kez kaybetmesine rağmen, Hinman e-postalarının ayrıcalıklı olduğunu HALA savunuyor. Beynimi uçuruyor. VE beni onların içindekiler hakkında tekrar hatırlatıyor (bu bir kelime mi?).”

Başka bir topluluk avukatı, Bill Morgan, işaret SEC’in yaptığı tehdit. SEC’e göre Torres, özet karar kararına itiraz edebilecekleri için Hinman belgelerini yayınlama yetkisine sahip değil.

Nihayetinde ajans, e-postaları emredildiği gibi Ripple’a teslim ettiği için halka karşı ayrıcalıktan feragat etmediğini savunuyor. Morgan, “Mahkeme ayrıcalıklı olmadıklarına karar verdiğinde SEC’in ayrıcalıktan feragat etmediğini nasıl iddia edebileceğinden emin değilim,” dedi.

Ayrıca avukat, mahkemenin tespitlerine göre feragat edilebilecek veya edilemeyecek bir imtiyazın bulunmadığını ileri sürmüştür. Aynı zamanda Morgan, SEC’in argümanının meşruiyetini kabul ediyor çünkü SEC hala temyize gidebilir. Bu, gizlilik sorununu kesin olarak çözmez.

Morgan, “Bu, emsal olarak bu davadaki kararın değeri meselesi değil, kesin hüküm meselesidir” dedi.

Yine de, SEC’in açıklaması, Hinman’ın “yasa yoluyla uygulama” politikası açısından çok önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Bu noktada Ripple için bir başka zafer, tüm kripto endüstrisi için bir zafer olabilir.

Eylül ayı sonlarında Yargıç Torres, aylarca süren davanın ardından Hinman belgelerinin Ripple Labs’a teslim edilmesi gerektiğine karar verdi. Eski SEC Corporation Finans Bölümü Direktörü William Hinman tarafından yazılan belgeler, öncelikle yöneticinin Haziran 2018’de Yahoo Finance All Markets Summit’te yaptığı bir konuşmayla ilgili.

Hinman yaptığı konuşmada Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığını belirtti. Ripple, konuşmayı ABD’deki kripto için belirsiz yasal rejimi kanıtlamak için önemli bir kanıt parçası olarak görüyor – SEC çalışanları bile gezinemiyor.

“SEC’in gelecekte böyle bir tartışma yapmaktan alıkonulacağı” ifadesi, büyük sonuçları ortaya koyuyor.

Basın zamanında, XRP fiyatı 0,3494 dolardan işlem görüyordu.

Dalgalanma XRP USD 2022-12-23
XRP fiyatı, 4 saatlik grafik

Fox Business’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler

RELATED ARTICLES

Most Popular