Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainSayonara, Solana? Magic Eden Poligon Entegrasyonunu Duyurdu

Sayonara, Solana? Magic Eden Poligon Entegrasyonunu Duyurdu

Magic Eden, Solana’dan uzaklaşıyor mu, yoksa sadece zincirler arası bahislerini koruyor mu? Sebebi ne olursa olsun, Solana’nın NFT ekosisteminde en iyi köpek olarak hizmet veren NFT pazarı, karışıma Polygon’u ekliyor.

Daha önce, Magic Eden yalnızca yukarıda bahsedilen Solana’yı ve NFT lideri Ethereum’u desteklemişti. Şimdi, karışıma başka bir büyüyen NFT zinciri ekliyor.

Pazarın duyurusuna ve bunun genel olarak NFT alanı için ne anlama geldiğine bir göz atalım.

Magic Eden’in Zincirler Arası Hareketi

Bitcoin maxi itiraz edebilir, ancak kriptodaki birkaç eski atasözünden biri “gelecek zincirler arasıdır”dır. Magic Eden’ın en büyük etkisi kolayca Solana’nın kapsamı dahilinde olmuştur. OpenSea’nin aylık USD işlem hacminin kabaca üçte birini yapmasına rağmen, borsanın Solana’daki baskın konumu, OpenSea’nin benzersiz aktif cüzdan sayısını (DappRadar verilerine göre) aşmasına izin verdi.

OpenSea artık Solana’yı desteklerken, Magic Eden’in ilk hareket eden konumlandırması, Solana’nın NFT büyümesi prime time’da iken pazara iyi hizmet etti. Solana merkezli diğer NFT pazaryerleri mevcut olsa da, hiçbiri Magic Eden’ın kazandığı itibara ve saygıya yaklaşamıyor.

Bu arada Polygon, NFT alanında önemli bir büyüme gördü – ancak genellikle beyaz etiketli işler arasında, Solana’nın duyguları soğuduğu için artık ele alınabilecek ‘D2C NFT’ yönünde daha az ilgi görüyor.

Solana, NFT topluluğunda devam eden bir temel olarak pekala hizmet edebilirken, Okay Bears, DeGods ve hatta 2000’lerin sonları gibi projeleri serbest bırakan ivme, sadece birkaç ay önce olduğu kadar mevcut hissetmiyor.

Polygon (MATIC) is seeing major NFT support following this week's news announcing the chain's support on NFT marketplace Magic Eden. | Source: MATIC:USD on TradingView.com

“Büyü Yapmak”

FTX’i çevreleyen son zamanlarda manşetlere hakim olan haberler ve FTX ve Alameda’nın Solana’ya maruz kalması hakkındaki ilgili spekülasyonlar, Magic Eden için buradaki itici faktör olmayabilir; Ne de olsa pazar yeri uzun süredir çoklu zincir desteğine sahip olmak istediklerini söylüyor.

Magic Eden’in geniş NFT ve GameFi pazar payını destekleyecek olan Polygon desteğine ek olarak, NFT pazarı bir girişim kolu olan Magic Ventures’ı başlattı ve platformun teşvik etme çabasının bir parçası olarak son aylarda oyun bölümü Eden Games’in genişlemesine devam etti. GameFi büyümesini sürdürdü.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com

The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.

RELATED ARTICLES

Most Popular