Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainSam Bankman-Fried Bahamalar'da Çalışan Evleri Satın Aldı

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da Çalışan Evleri Satın Aldı

Kripto piyasasındaki son çöküşten sorumlu tutulan kripto para birimi değişim platformu FTX, (şaşırtıcı değil!) keşif çalışanlarını ve danışmanlarını dahil etti.

Yeni FTX CEO’su John Ray, Sam Bankman-Fried’e ait şirketin nasıl işlediğine ve anlaşmalarını nasıl sürdürdüğüne ışık tutmaya yardım etme girişiminde, Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesine 30 sayfalık bir belge sundu.

Ray, dosyalamasında şunları söyledi:

“Bahamalar’da, FTX grubunun kurumsal fonlarının çalışanlar ve danışmanlar için ev ve diğer kişisel eşyaları satın almak için kullanıldığını anlıyorum.”

İşleri daha da kötüleştirmek için, dedi personel Edinilmiş mülkleri kendi adlarına koymakmülkleri geri talep etmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor.

Halihazırda 8 milyar dolarlık büyük bir mali açığın altında olan FTX ve SBF’nin hoşnutsuz yatırımcılardan daha fazla olumsuz eleştiri alması bekleniyor.

The Bahamas. Image: PlanetWare

FTX Kırmızı Bayrakları Yeniden Yüzeye Çıkıyor

Den başka herhangi bir belgeye sahip olmamak satın alımları kredi olarak sınıflandıran ve danışmanları ile çalışanlarına gayrimenkulleri kendi adlarına koymalarına izin veren FTX’in, iş yapma biçimiyle ilgili başka ihlaller de işlediği ortaya çıktı.

Birincisi, Ray, kripto para birimi değişim şirketinin dijital varlıklarıyla ilgili uygun defterlere (kayıtlara) ve güvenlik kontrollerine sahip olmadığını paylaştı.

Ayrıca, çalışanların yaptığı mesleki harcamaların geri ödemeleri, chat üzerinden yapılan taleplere yanıt olarak gönderilen kişiselleştirilmiş emojiler aracılığıyla görünür bir şekilde onaylanmıştır.

Yeni atanan CEO, borsanın kaçtığını veya hiç var olmadığını düşündüğü bazı çalışanlarını bulmanın artık zor olduğunu söyledi.

“Şu anda borçlular, FTX Group için kimin çalıştığının tam bir listesini hazırlayamadı. Statülerini doğrulamak için belirli varsayılan çalışanları bulmaya yönelik tekrarlanan girişimler bugüne kadar başarısız oldu” dedi.

FTX former CEO Sam Bankman-Fried. Image: Business 2 Community

FTX: Milyonlarca Değerlik Yatırım Boşa Gidiyor

11 Kasım’da, şirketi ayakta tutmak ve alacaklılarına ödeme yapmak için biraz zaman kazanmak amacıyla, halen SBF’nin egemenliğinde olan FTX, Bölüm 11 İflas başvurusunda bulundu Delaware’de.

Bu çizgi boyunca, bir dizi yatırımcı, şirketin çöküşünün ardından geri dönebileceğinden emin olmadıkları için kripto borsasındaki yatırımlarını yazmak için harekete geçti.

Japon şirketler grubu Softbank daha önce, artık kendi markasını etiketleyeceğini duyurmuştu. Sıfır olarak FTX’e 100 milyon dolarlık yatırım Singapur merkezli diğer Asyalı şirket Temasek ise kısa süre önce kamuoyuna aynı zamanda 275 milyon dolarlık hissesini yaz.

Başka yerlerde, dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarından birinin patlaması sayesinde olayların talihsiz dönüşü, yaklaşık 200 milyar dolar kapitalizasyon kaybeden kripto pazarında ani bir çöküşe yol açtı.

Crypto total market cap at $784 billion on the daily chart | Featured image from Forbes, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular