Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainSam Bankman-Fried, Bahamalar Hapishanesinde Rahat Kalmanın Keyfini Çıkardı

Sam Bankman-Fried, Bahamalar Hapishanesinde Rahat Kalmanın Keyfini Çıkardı

Belki şimdi bunun bir önemi olmayacak ve Sam Bankman-Fried, bir zamanlar özel muamele gördüğü Bahamalar yargı yetkisi dışındaki bir gözaltı merkezine yerleştiğinde her şey farklı olabilir.

FTX eski CEO’su Bankman-Fried, Bahamalar merkezli kripto para imparatorluğunun çöküşünün ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde aranıyor. Üst düzey yardımcılarından ikisi, Caroline Ellison ve Gary Wang, Çarşamba günü dolandırıcılık suçlamalarından suçlu bulundular.

Ellison, Bankman-Fried’e ait bir kripto hedge fonu olan Alameda Research’ün CEO’su ve Wang, FTX’in kurucu ortağı ve eski teknik direktörü.

Sam Bankman-Fried İçin İyi Yemek ve Kablo TV

Bloomberg, SBF’nin Bahamalar’daki hapishane döneminin oldukça rahat olduğunu bildirdi. Rapor, kripto topluluğunun varsayımının aksine, gözden düşmüş FTX kurucusunun Fox Hill’deki hayatının “olabildiğince iyi olduğunu” gösteriyor.

Bankman-Fried, sekiz günlük tutukluluğu sırasında normal mahkumlardan tecrit edildi ve vegan yiyeceklere erişim ve çapraz bulmacalar da dahil olmak üzere benzersiz ayrıcalıklar verildi.

Elbette bulmacalar, diğerleri insanlık dışı koşullardan muzdaripken onun zevk aldığı kablolu TV ve klima ile karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

FTX founder Sam Bankman-Fried led in handcuffs to the plane. Image: Reuters/BBC.

Buna ek olarak, rapor, tutukluların sık sık yerde uyumak zorunda kalması nedeniyle, hapishane içindeki diğer maksimum güvenlikli hücrelerin tıkış tıkış, fare ve kurt istilasına uğradığını ve revire ait olanaklardan yoksun olduğunu ortaya çıkardı.

Rapor, Bankman-Fried’in akan suya, tuvalete, duşa ve günlük tıbbi kontrollere tam erişimi olduğunu da ekledi.

Bahamalar uzun süredir FTX’in anavatanıydı. Bankman-Fried ve diğer VIP’leri, multimilyon dolarlık bir çatı katında çalışıyordu. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ne ayak basacağı için bu durum değişmek üzere.

ABD’nin New York Güney Bölgesi başsavcısı Damian Williams, Sam Bankman-Fried’in Federal Soruşturma Bürosu’nun gözetiminde olduğunu ve hükümetin kiraladığı bir uçakla ABD’ye “dönüş yolunda” olduğunu belirtti.

Crypto total market cap at $770 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Amerikan Gözaltı Hücresi Eski CEO’yu Bekliyor

Diğer raporlara göre bir SWAT ekibi, onun hapishaneden salıverilmesini denetlemek için görevlendirildi. Bu, bu adamın ne kadar önemli olduğu hakkında çok şey söylüyor. ABD tarihinin en büyük mali dolandırıcılığını düzenlemekle suçlanıyor.

Fox Hill’den sorumlu komisyon üyesi Doan Clear, Bankman-Fried’in Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme fikri karşısında “rahatlamış ve iyimser” göründüğünü bildirdi.

Rapora göre, ıslahevinden ayrılırken SBF personele “Mutlu Noeller” diledi.

Bu makale yazılırken, “müzikle yüzleşmek” için ABD’ye uçarken (eski?) milyarder teknoloji harikası çocuk için Noel’in nasıl olacağını kimse tahmin edemez.

30 yaşındaki Sam Bankman-Fried suçlu bulunursa 115 yıl hapis cezasına çarptırılacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular