Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainRus Kripto Milyarderi Helikopter Kazasında Öldü

Rus Kripto Milyarderi Helikopter Kazasında Öldü

Forex Club ve Libertex’in kurucusu 53 yaşındaki kripto iş adamı Vyacheslav Taran, Paris’teki Rus büyükelçiliği tarafından doğrulandığı üzere gizemli bir helikopter kazasında öldü. Ölüm yeri, Fransız Rivierası’ndaki ücra bir tatil kasabası olan Villefranche-sur-Mer olarak belirlendi.

Taran’ın Monako dışında ikamet ettiği ve Moskova’nın dış istihbaratıyla bağlantıları olduğu bildirildi. İsviçre, Lozan’dan uçuyordu ve deneyimli bir pilot tarafından Monacair H130 helikopterinde uçuruldu. Raporlar ayrıca 30 yaşındaki pilotun kazada öldüğünü iddia etti. Kazanın nedeni henüz belirlenmedi. Helikopter 25 Kasım’da baş aşağı düştü.

Libertex tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Libertex Group’un kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Vyacheslav Taran’ın 25 Kasım 2022 Cuma günü Monako’ya giderken meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle teyit ediyoruz. Libertex Grubu ve şirket çalışanları, Taran ailesine en içten başsağlığı ve başsağlığı dileklerini iletir.

Başka Bir Kripto Gizemi

Tiantian Kullander, Hong Kong merkezli bir dijital varlık şirketi olan Amber Group’un kurucu ortağıydı. 23 Kasım’da vefat etti.

Nikolai Mushegian’ın ölümü de, tweet’inden sadece birkaç saat sonra öldüğü için kaşları kaldırdı. Tweet, hem Amerika’nın hem de İsrail’in ulusal istihbarat teşkilatları olan CIA ve Mossad’ın onu öldürmeyi planladığını bildiğinden bahsediyordu.

RELATED ARTICLES

Most Popular