Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainRipple'ın Danışmanının BlockFi İflası İçin SEC'i Suçladığı İddia Edildi

Ripple’ın Danışmanının BlockFi İflası İçin SEC’i Suçladığı İddia Edildi

Resmi bir basın açıklamasına göre BlockFi, işi istikrara kavuşturmak ve müşterileri ve paydaşları için değeri en üst düzeye çıkarmak için yeniden yapılandırma işlemlerini başlattı. Yargılama, Amerika Birleşik Devletleri İflas Kanunu’nun 11. Bölümü uyarınca gönüllü bir dava ile başladı. Dosyalama, New Jersey Bölgesi için İflas Mahkemesi önündedir.

Birçok kripto firması, son birkaç hafta içinde FTX bulaşmasından adil bir pay aldı. Piyasa, kripto borsa devinin çöküşünün yasını tutarken, varlık fiyatları düşüyor ve birçok firma dükkanı kapatmak üzere.

Salgının başka bir kurbanının haberi sektöre ulaştı. En son raporlar, kripto kredi firmasının Bölüm 11 iflas işlemlerini başlattığını belirtti.

İnsanlar, FTX bulaşmasının şirketin çektiği sıkıntıya katkıda bulunduğuna inanırken, Stuart Alderoty’nin aksi bir görüşü var. Ripple’ın baş danışmanı Alderoty’ye göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun BlockFi’nin iflasını çevreleyen koşullardan sorumlu olduğu söyleniyor.

BlockFi İflası, İcra Yoluyla Başka Bir SEC Düzenlemesi

İçinde onun tweet’i, Alderoty, BlockFi’nin sorununun SEC’in bir başka düzenleme yan uygulama başarı öyküsü olduğunu iddia etti. Avukat, SEC’in BlockFi’ye yüklediği 100 milyon dolarlık icra cezasının firmanın iflasına katkıda bulunduğunu iddia etti.

Ayrıca, ödenmemiş 270 milyon dolarlık kredi ve FTX tarafından BlockFi’ye borçlu olunan bazı bilinmeyen meblağlar hakkında sorular yöneltti. Avukat ayrıca, FTX tarafından BlockFi’ye borçlu olunan bilinmeyen meblağlar da dahil olmak üzere ödenmemiş kredi kaydının olmadığını belirtti.

Ripple Baş Hukuk Müşavirinin BlockFi İflası İçin SEC'i Suçladığı İddia Edildi

SED/BlockFi anlaşmasındaki para cezası ve ödeme için kimin parasının kullanıldığı hakkında sorular yöneltti. Alderoty, firmanın iflasına neden olabilecek müşterilerin parası olması gerektiğini iddia etti. Raporlara göre Alderoty, BlockFi’nin ödeme gücünü göstermek için komisyonu sorguladı.

Raporlara göre firmanın alacaklıları 100 bin doların üzerinde, aktif ve pasifleri ise 1 milyar dolar ile milyar dolar arasında değişiyor. En büyük alacaklı, 729 milyon doların üzerinde borcu olan güvenilir bir şirket olan Ankura’dır. Ankura ayrıca BlockFi’nin faiz hesabının mütevellisidir.

BlockFi’ye göre, likidite sıkışıklığı, Alameda Research’e verilen krediler yoluyla FTX’e maruz kalmasından kaynaklanıyor. Firma, 292 çalışanının çoğunu ayrı bir dosyalama ile işten çıkarmayı planladığını belirtti.

Mevcut Kripto Piyasasının Durumu

Bu arada, kripto piyasası hala FTX çöküşünün şokunu yaşıyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, krizden bu yana değerinin çoğunu kaybetti. Uzmanlar, BlockFi’nin 11. bölüm yeniden yapılandırmasının kripto piyasasıyla ilgili riskleri gösterdiğini öne sürüyor.

Ripple Baş Hukuk Müşavirinin BlockFi İflası İçin SEC'i Suçladığı İddia Edildi
Tradingview.com’da Bitcoin fiyatı l BTCUSDT’ye yükseldi

Ancak son 24 saatte piyasa biraz toparlandı. Bitcoin, son 24 saatte kazançlar ekledi ve bugün 16.853 dolardan işlem görüyor.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular