Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainRipple'da Amicus Curiae (XRP) Vs. SEC Vaka Dosyaları Yeni Talep

Ripple’da Amicus Curiae (XRP) Vs. SEC Vaka Dosyaları Yeni Talep

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki mahkeme savaşı tüm şiddetiyle devam ediyor.

Aralık 2020’de SEC, Ripple’a ve onun mevcut ve eski CEO’larına dava açtı. Düzenleyici, Ripple’ın yerel token’ı XRP’nin piyasaya sürülmesinden bu yana 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiklerini iddia etti.

O zamandan beri dava farklı boyutlarda tartışıldı ve arada bir birkaç sorun ortaya çıktı.

Şu anda, amicus curiae yeni bir talepte bulunsa da dava, Özet Yargı duyurusuna doğru ilerliyor.

Bazen “mahkemenin dostu” olarak bilinen amicus curiae, yasal bir anlaşmazlığın tarafı olmayan ancak ilgili bilgi, uzmanlık veya içgörü sağlayarak mahkemeye yardımcı olmasına izin verilen bir kişi veya kuruluştur.

Avukat, Hukuk Hesaplaşmasında Yeni Talepte Bulundu

Avukat James Filan’ın raporuna göre twitter, avukat Rodrigo Seira, Ripple ve SEC arasında devam eden davada dava açtı. Seira, davada Paradigm Operations LP adına pro hac yardımcısı olarak görünmeyi talep ediyor.

Pro hac yardımcısı, yetkisiz bir yasal uygulamada bulunmadıkları sürece, yetkili olmadıkları bir durumda bir davaya bir avukat eklemek için kullanılan yasal terimdir.

Paradigma, dijital varlıklarla ilgili ve Web3 firmalarını destekleyen bir şirkettir. Önergesinde, SEC’in davada belirli sınırları aştığını kaydetti.

Ripple'da Amicus Curiae (XRP) Vs.  SEC Vaka Dosyaları Yeni Talep

Düzenleyicinin söyleminin, iddialarının gerekliliğinin veya yasanın desteğinin ötesinde olduğunu bildirdi. SEC, XRP jetonlarını ve buna bağlı olarak diğer bazı kripto varlıklarını menkul kıymetler olarak sınıflandırdı.

Ayrıca önergede, teklif ve satış işlemleri ile altta yatan kripto para birimleri arasındaki farkın kritik olduğu belirtildi.

Hatırlanacağı gibi, YSK’nın yaptırım uygulamalarından dolayı eleştiriler aldığı da söylenebilir. Düzenleyici, düzenlemeleri uygulamak için kripto firmalarına para cezaları veriyor ve katı politikalar uyguluyor.

Kripto endüstrisinde, SEC başkanı Gary Gensler, dijital para birimi sektörünün “kötü polisi” unvanını kazandı.

Balinaların XRP Birikimleri Artmaya Devam Ediyor

Devam eden davada bile kripto balinaları XRP’ye olan ilgisini kaybetmedi. Balinalar son 24 saatte etkilenmiş 111 milyondan fazla XRP jetonu. Rapor, geçtiğimiz gün transfer edilen tokenlerin yaklaşık 42,6 milyon dolar değerinde olduğunu kaydetti.

Bir balina, Bitso kripto borsasından tek bir işlemde değeri 15,9 milyon doları aşan XRP tokenlerini taşıdı. Bu yeni birikim, geçerli fiyat düşüşüne rağmen gerçekleşti.

Ek olarak, bazı balinalar son 24 saat içinde yaklaşık 70 milyon XRP tokenini Bitstamp kripto borsasına taşıdı. Diğer işlem hareketleri aynı zaman diliminde 26,6 milyon dolar değerinde XRP tokeni de var.

XRP fiyatı son gün yaklaşık %7 düştü. Yazma sırasında, belirteç 0,3531 dolardan işlem görüyor.

Ripple'da Amicus Curiae (XRP) Vs.  SEC Vaka Dosyaları Yeni Talep
Ripple fiyatı, Tradingview.com’da XRPUSDT kırmızı bölgesinden çıkıyor

RELATED ARTICLES

Most Popular