Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainRipple Vs SEC Son Güncellemeyi Görüyor, SEC Destekçisi Hakkında Söylentiler

Ripple Vs SEC Son Güncellemeyi Görüyor, SEC Destekçisi Hakkında Söylentiler

Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuk savaşı dün biraz farklı bir program güncellemesi aldı. binaen Twitter üzerinden ABD Başsavcısı ve eski federal savcı James K. Filan’a. Aslında, bugün itibariyle başka bir son tarih planlanmadı. Tüm belgeler ve tüm yanıt özetleri gönderildi.

“Her şey bilgilendirildi. Şimdi bekliyoruz,” diye yazdı Filan. Şu andan itibaren, iki yıldan uzun süren davada sunulan tüm argümanlara dayanarak karar vermek Yargıç Analisa Torres’e kalmış.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un yakın zamanda Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı bir röportajda söylediği gibi, Torres’in bir karar vermesi için kaç ay gerekeceğini kimse bilmiyor.

2023’te mutlaka bir yargıçtan karar bekliyoruz. Ancak, önümüzdeki tek haneli aylarda orada kapanış yapacağımız konusunda iyimserim.

Dikkat çekici bir şekilde, Çarşamba günü sunulan nihai belgeler bir kez daha hararetli bir tartışmaya yol açtı. SEC, “Üçüncü Taraf A”nın şirkete ve belirli kripto ticaret platformlarının adlarına yapılan tüm referansları düzeltme talebine itiraz etti.

Ripple’ın mektubu, XRP topluluğu içinde daha da heyecan yarattı. Fintech şirketi, “Yatırım Bankacısı Beyanı” olarak beyan edilen bir kuruluşun başvurusuna itiraz etti.

Bu yatırım bankacısı, şirketin adını ve içindeki konumunu olduğu kadar adını da halktan gizlemek istiyor. Yatırım bankacısı, geçen yıl ajansın özet yargılama hareketini desteklemek için bir dostane brifing açan SEC’in birkaç destekçisinden biri.

Kim Ripple’a Karşı Dönüyor?

Ripple, gizemli yatırım bankacısının adının açıklanmasını istiyor. Ripple’ın hukuk ekibi, Yargıç Torres’i, beyanda bulunan ve davaya kendi özgür iradesiyle girdiği için, beyan sahibinin kimliğinin gizli kalmasına izin vermemesi konusunda ısrar ediyor.

Ancak kimliği belirsiz yatırım bankacısı, ifşanın “taciz” riskini artırdığına karşı çıkıyor. Sızdırmazlık konusundaki bu anlaşmazlık, XRP topluluğunun SEC’i desteklemekte kimin çıkarı olduğu konusunda spekülasyon yapmasına yol açtı.

Davada XRP sahiplerini amicus brief ile temsil eden avukat John Deaton, topluluk üyesi Bay Huber’in spekülasyonlarına yanıt verdi. İkincisi, Galaxy Digital’den Mike Novogratz’ın en sıcak bahsi olduğunu belirtti.

Deaton vardır benzer bir görünüm:

İlginç olacak. O bir Ripple hissedarı, yani bu bir şey olurdu. Fena bir tahmin değil çünkü muhtemelen Ripple ile görüşmüş biri. Değilse, Tetragon’dan biri olabilir.

Ama neden Novogratz? Kendisinin ve Galaxy Digital’in Ripple’ın %1’ine sahip olduğu biliniyor. Buna rağmen Galaxy Digital, SEC’in Ripple’a karşı eyleminden kısa bir süre sonra XRP ürününü düşürdü.

Muhtemelen şüphe, Deaton tarafından yazılan bir Eylül 2021 notundan kaynaklanıyor. O sırada SEC, ConsenSys’den Joe Lubin ve Novogratz arasındaki karışıklıkları anlattı.

Hinman’ın konuşmasından sonra Lubin, Ethereum’un SEC’den ücretsiz geçiş alan tek kurumsal platform olacağını ve diğerleri için – özellikle Ripple için – “bir hesaplaşmanın yaklaştığını” tahmin etti. Deaton ayrıca şunları yazdı:

Lubin’in üniversitedeki oda arkadaşı ve Ether’in önemli bir yatırımcısı olan Mike Novogratz, konuşmasından sadece dokuz gün önce, SEC’in Ether’in menkul kıymet olmadığını ilan edeceğine dair “dolara bahse gireceğini” tahmin etmişti.

Mike Novogratz’ı tanıyorsanız, kamuoyu algısına ve güvenilirliğine derinden önem verir ve kişisel bilgiye sahip birinden güvence almadıkça SEC’in ne söyleyeceğini garanti etmez ve riske atmaz.

Tetragon iyi bir bahis olabilir çünkü yatırım yönetimi grubu, SEC’in 175 milyon dolarlık hisse geri alımını zorlamak için davasını açmasının ardından Ripple’a dava açmıştı. Ancak Ripple davayı kazandı ve bir SEC destekçisinin doğmasına neden olmuş olabilir.

Basın zamanında fiyat, 1 günlük grafikteki kilit direnç bölgesinin hemen altında, 0,3914 dolardaydı.

dalgalanma XRP USD
XRP fiyatı temel direncin altında, 1 boyutlu grafik | Kaynak: TradingView.com’da XRPUSD

NFTS.WTF’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular