Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainRipple ve SEC Savunmalarını Sundu, İzlenecek Sonraki Tarihler

Ripple ve SEC Savunmalarını Sundu, İzlenecek Sonraki Tarihler

Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuk savaşında, her iki taraf da Yargıç Analisa Torres’in kararına doğru önemli bir adım attı.

Savunma avukatı ve eski federal savcı James K. Filan’a göre cıvıldamakhem Ripple hem de SEC dün erken saatlerde özet karar özetlerini sundu.

NewsBTC’nin bildirdiği gibi, önümüzdeki birkaç gün içinde yaklaşan birkaç önemli son tarih var.

Başlangıçta, iki tartışmacının yukarıda belirtilen savunmalarını 30 Kasım’a kadar sunması gerekiyordu. 2 Aralık’ta, Ripple ve SEC’in, 5 Aralık’ta bir yayın planlanmadan önce redaksiyonları ortaklaşa tartışmak üzere bir araya gelmesi planlandı.

Son olarak, 22 Aralık’ta, özet karar önergeleriyle ilgili tüm belgelerin mühürlenmesi için toplu önergeler verilecekti.

Ancak, Filan’ın Twitter’da yazdığı gibi, erken başvurular bu zaman çizelgesini birkaç gün ileri alabilir. Filan, “Bu, düzeltilmiş yanıtların bu Cuma 12/2’de dosyalanacağını gösteriyor” dedi.

Avukat, bu varsayımın, redakte edilen muhakeme önergelerinin 19/9/17 tarihinde verilmesi ve redakte edilen itirazların 10/24 tarihinde verilmesi ve 21/10 tarihinde dosyalanması gerçeğine dayandığını açıkladı.

Filan, “Öyleyse, düzeltilmiş yanıtların da erken sunulmasını bekleyin,” dedi.

Dalgalanma Vs. SEC: Ne Zaman Bitecek?

Son günlerde, 5 Aralık’ın ve şimdi muhtemelen 2 Aralık’ın, Ripple ile SEC arasında bir uzlaşma olasılığı için bir dönüm noktası olabileceğine dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Spekülasyonun merkezinde, Ripple için güçlü bir pazarlık kozu olabilecek Hinman belgeleri yer alıyor.

Bu belgeleri gizli tutmak ve genel kripto piyasası düzenlemesi üzerinde daha geniş bir etkiyi önlemek için SEC bir anlaşmaya varabilir.

Bu kapsamda, özet karar özetlerinde neyin düzeltilip düzeltilmediği kritik olabilir. Hinman belgeleri, Ripple tarafından kanıt olarak halka açıklanmazsa, şirketin üstünlüğe sahip olduğuna dair güçlü bir işaret olacaktır.

Ancak, XRP topluluğunun bir sesi, avukat Fred Rispoli, inanmak çok yakında bitecek. Ona göre, SEC’in Hinman e-postalarını mahkeme kararı olmadan yayınlamayı kabul etmesi pek olası değil.

Rispoli, “Ve bu karar, 9 Ocak’ta yanıt önergelerini mühürleyene kadar geçerli değil,” dedi.

Buna dayanarak avukat, tarihlerin potansiyel bir uzlaşma üzerinde minimum etkiye sahip olacağına inanıyor. Bu kapsamda, Ocak ayının sonundan önce gerçekleşmesini beklemiyor:

SEC’in “zorunlu” olana kadar anlaştığını düşünmüyorum. Bana göre bu, büyük olasılıkla (1) e-postalar halka açıldığında; (2) SEC uzmanları hariçtir; veya (3) SJ’de SEC kaybı. (1) gibi görünmek, 23 Ocak/Şubat sonlarında en erken olasılıktır.

Basın zamanında, XRP 0,3929 dolardan işlem görüyordu. 05 Kasım’daki FTX çöküşünden sonra, fiyat hala tarafsız bölgede.

Ripple XRP USD 2022-11-29
XRP fiyatı, 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

RELATED ARTICLES

Most Popular