Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainRapora Göre Binance'in Borcu Yok Ve Varlıkları Ayrılmış

Rapora Göre Binance’in Borcu Yok Ve Varlıkları Ayrılmış

Binance, yaklaşık bir ay önce rezerv kanıtını yayınladığından beri yoğun bir inceleme altında. Kripto borsası, kullanıcılara yatırılan tüm fonların güvende olduğundan ve FTX gibi çökmeyeceğinden emin olmak için bunu yaptı, ancak bu şirket için olağanüstü bir şekilde geri tepti. FUD yükselirken, birkaç gün içinde borsadan 6 milyar dolardan fazla para çekildi. Şimdi Binance, topluluktan gelen en acil soruları yanıtlamak için öne çıktı.

Binance, Varlıkların Tamamen Desteklendiğini Söyledi

Cuma günü web sitesinde yayınlanan bir blog gönderisinde Binance, son iki hafta içinde topluluk üyelerinden gelen en önemli soruları ele aldı ve bu, borsanın tüm kullanıcı mevduatlarını desteklemek için yeterli paraya sahip olup olmadığıydı.

Binance, kripto borsasındaki kullanıcı varlıklarının 1:1 oranında desteklendiğini, bunun da kripto paralarını istedikleri zaman çekebilecekleri anlamına geldiğini söyledi. Şirket, kullanıcı fonlarını şirket fonlarıyla karıştırmadığını açıkladı. Binance, “Şirketin varlıkları, kullanıcıların yönetilen varlıklarından tamamen ayrıdır” dedi. “Günlük operasyonları karşılamak için yeterli sermaye rezervimiz var. Ve zorlu döngüleri atlatın.”

Kripto borsası ayrıca borç kullanarak çalışmadığını açıkladı. Gönderiye göre Binance, platformundaki işlem ücretlerinden ve Binance Labs koluna yaptığı yatırım ve satın almalardan elde ettiği getirilerden kar elde ediyor. Binance Labs’ın yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık toplam varlığa sahip olduğu ve şirketin 2018’den bu yana yatırım yaptığı 200’den fazla projeden %2.100 oranında muazzam bir yatırım getirisi elde ettiği bildiriliyor.

“Binance, herhangi bir işlem veya yatırım için kullanıcıların fonlarını zimmetine geçirmeyecek, herhangi bir borcu olmayacak ve yakın zamanda iflas eden herhangi bir şirketin alacaklıları listesinde yer almayacak. Birkaç olumsuz vaka, tüm sektörü temsil etmiyor” dedi.

TradingView.com'dan Binance Coin (BNB) fiyat tablosu

BNB price suffers downtrend from FUD | Source: BNBUSD on TradingView.com

Finansal Bilgiler Neden Açıklanmıyor?

Kripto borsasına karşı büyük FUD’daki bir diğer gelişme, mali durumunun bir “kara kutu” olmasıydı. Bunun nedeni, şirketin finansal bilgilerinin açıklanmamış olması ve Binance’in bunun nedenini ele almasıdır.

Halka açık bir şirket değil, özel bir şirket olduğu için mali yükümlülüğünü açıklamak zorunda değildir. Ayrıca, şirketin herhangi bir dış finansmana ihtiyacı olmadığı ve dış yatırımcısı olmadığı için finansal geçmişinin gizli tutulabileceğini de ekliyor. Binance’in halka açılmayı planlamadığını, kendi kendine yeterli kaldığı sürece bu şekilde çalışmaya devam edebileceğini de ekleyin.

Binance, faaliyet gösterdiğimiz birçok yargı alanında, yerel düzenleyicilerin gerektirdiği şekilde operasyonel ve finansal bilgileri paylaştık veya paylaşıyoruz” dedi. “Bazıları, çok fazla bilgi nedeniyle genellikle altı aya kadar bir ifşa süreci gerektirir.”

Denetimine gelince, Binance daha önce çalışacak denetçiler aradığını ancak Dört Büyük’ün özel bir kripto şirketiyle çalışmak istemediğini belirtmişti. Bu geleneksel muhasebe firmaları, borsalar şifreli olduğu için yedek varlıkları doğrulamakta zorlanıyor. Ayrıca, kripto endüstrisinin büyük ölçüde düzenlenmemiş manzarası, düzenleyici inceleme ve dava korkusuyla onları korkutmaya da hizmet etti.

Outlook India’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
RELATED ARTICLES

Most Popular