Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainPOS Devi Lightning Denemesine Başlıyor

POS Devi Lightning Denemesine Başlıyor

Bitcoin’in sadece bir değer saklama aracı olarak değil, aynı zamanda bir ödeme aracı olarak da benimsenmesi, bugün ileriye doğru büyük bir adım attı. Strike CEO’su Jack Mallers olarak ilan edildi Twitter üzerinden, Bitcoin Lightning Network dün Clover ile canlı yayına geçti.

Mallers, Twitter’da Strike’ın artık Clover’ın ana şirketi olan ödeme devi Fiserv ile entegre bir ortak olduğunu duyurdu. Sonuç olarak Strike, Clover ile tüccarların Lightning Network aracılığıyla Bitcoin ödemelerini kabul etmesine olanak tanıyan bir pilot entegrasyon başlattı.

Strike, ödeme devi Fiserv’in resmi olarak entegre bir ortağıdır ve Clover satış noktası terminalleri ile halka açık pilot uygulamamızı başlattık! Clover tüccarları artık Lightning’e kıyasla daha ucuz, daha hızlı, nihai nakit USD’yi kabul edebilir.

Mallers’ın açıkladığı gibi, bu kendi şirketi Strike’ın değil, Lightning Network’ün bir entegrasyonu. “Herkes, etkinleştirilmiş herhangi bir satıcıda ödeme yapmak için herhangi bir hizmeti kullanabilir. Cash Uygulamasından Tor üzerinden bir düğüme. Lightning ödemesi yapabiliyorsa kullanabilirsiniz,” dedi Strike CEO’su.

Başlangıçta, bu 90 günlük bir pilot aşamadır. Hemen başlayarak, ilgilenen herhangi bir Clover satıcısı Lightning aracılığıyla ödemeleri etkinleştirebilir. Bu, tüm Clover satıcılarının otomatik olarak etkinleştirilemeyeceği anlamına gelir.

Bunun yerine, test aşamasında iş ortakları, diğer ağlara kıyasla yerleşim hızını ve maliyetini ölçecek ve izleyecektir. Pilot aşamadan sonra, Bitcoin Lightning entegrasyonu Clover App Store’da kullanıma sunulacak ve doğrudan Clover’a entegre edilecektir.

Mallers, “Bu, Lightning’in varsayılan olarak tüm Clover tüccarları için Visa ve MasterCard gibi kart ağlarının yanında oturan bir ödeme ağı olarak kabul edilmesini sağlayacaktır” dedi ve ayrıca şunları söyledi:

Nihayetinde, bu ödeme devleri Lightning’i iş başında görmek istiyor. Onu hissetmek, dokunmak ve insanların onu kullandığını görmek istiyorlar. Açık, anında, ucuz, kapsayıcı ve yenilikçi bir ödeme ağı, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Lightning’in dünyanın en üstün ödeme sistemi olduğunu gösterme zamanı.

Bu Neden Bitcoin Kabulü İçin Büyük Bir Haber?

Lightning Network, Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesinde merkezi bir konumdadır ve Strike’ın girişimleri önemli bir rol oynamaktadır.

Cash App, Lightning Network’ü zaten entegre etmiş olsa da Mallers, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında e-ticaret devi Shopify ve dünyanın en büyük POS sistemleri sağlayıcısı NCR ve ödeme şirketi Blackhawk ile entegrasyonlar dahil olmak üzere bir dizi güçlü ortaklığı duyurdu. .

Ancak Mallers’ın Fiserv ve Clover ile ortaklık hakkında bugün yaptığı duyuru biraz daha az önemli değil. Ana şirket Fiserv, S&P 500 hisse senedi endeksinde ve NASDAQ-100 hisse senedi endeksinde işlem görmektedir.

Clover, Nisan 2012’de kullanıma sunulan ve yıllık 233 milyar dolarlık şaşırtıcı bir brüt ödeme hacmine sahip, Android için bulut tabanlı bir satış noktası (POS) platformudur. Mallers’ın öne sürdüğü gibi, Bitcoin Lightning bu işlem hacmi için Visa ve Mastercard ile yan yana rekabet edebilir.

Basın zamanında BTC 22.965 dolardaydı ve son 24 saatte %0,1’lik küçük bir düşüş kaydetti.

Bitcoin fiyatı BTC USD
BTC fiyatı yatay seyrediyor, 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Vadim Artyukhin / Unsplash’tan öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular