Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainPolygon Whale Coinbase'e MATIC'te 12 Milyon Dolar Yatırdı, En Son Ralli İçin...

Polygon Whale Coinbase’e MATIC’te 12 Milyon Dolar Yatırdı, En Son Ralli İçin Damper?

Veriler, bir Polygon balinasının kripto borsası Coinbase’e MATIC’te 12 milyon dolar yatırdığını gösteriyor, bu da kriptonun son rallisini yavaşlatabilir.

Polygon Son Yedi Günde %10’dan Fazla Arttı

Geçen hafta birçok üst düzey kripto para yükseliş çabalarının üstesinden geldi ve MATIC de bir istisna olmadı. Aslında, kripto son zamanlarda diğer birçok büyük madeni paradan daha güçlü olmuştur.

Yazım sırasında, Polygon’un fiyatı son 24 saatte %1 artışla 0,926 $ civarında işlem görüyor. İşte kripto değerindeki son eğilimi gösteren bir grafik:

Polygon MATIC Fiyat Tablosu

Looks like the price of the coin has moved sideways following the surge a few days back | Source: MATICUSD on TradingView

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Polygon nihayet son günlerde bir toparlanma rallisine tırmandı.

Bu yükselişin ardından, kripto paranın haftalık kazançları %10’un üzerinde dalgalanıyor. En büyük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinden yalnızca Dogecoin, bu dönemde MATIC’ten daha iyi performans gösterdi ve memecoin yatırımcıları yaklaşık %15 kar elde etti.

Aylık performans açısından, Polygon değeri yaklaşık %7 arttığı için şu anda yeşil renkte duruyor.

Polygon Whale 13.4 Milyon MATIC’i Coinbase’e Taşıdı

Bununla birlikte, kriptonun kazandığı bu son yükseliş ivmesini azaltabilecek bir şey, balinalardan gelen damping.

Kripto işlem izleme hizmetinden alınan verilere göre Balina Uyarısıgeçtiğimiz gün Ethereum blok zincirinde büyük bir MATIC transferi tespit edildi.

İşlem, transfer sırasında değeri 12.3 milyon dolardan fazla olan 13.428.828 MATIC’in hareketini içeriyordu.

Bu tür büyük işlemler genellikle tek bir balinaya veya birden fazla yatırımcıdan oluşan bir varlığa aittir. Aşağıda, aktarımla ilgili olarak, arkasındaki niyet hakkında ipuçları sağlayabilecek bazı ek ayrıntılar verilmiştir.

Poligon MATIC Balina

This substantial movement of coins seems to have taken a fee of just $0.57 | Source: Whale Alert

Bu durumda gönderenin bilinmeyen bir adres olduğu, alıcı adresin ise kripto borsası Coinbase’e bağlı bir cüzdan olduğu açık.

Madeni paraların kişisel (bilinmeyen) cüzdanlardan merkezi borsaya bağlı cüzdanlara taşındığı bu tür transferlere “borsa girişleri” denir.

Yatırımcıların bu borsalara para yatırmalarının ana nedenlerinden biri satış amaçlıdır. Bu nedenle, geçtiğimiz gün görülene benzer büyük akışlar, balinaların boşaltım işareti olabilir.

Balina gerçekten de Coinbase’e bu transferi satış amaçlı yaptıysa, Polygon bu girişten bir düşüş etkisi gözlemleyebilir.

Featured image from Todd Cravens on Unsplash.com, chart from TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular