Cuma, Aralık 9, 2022
Ana SayfaBlockchainPolygon İşlem Maliyetleri Yüzde 42 Düştü, 5 Milyon Yeni Adres Oluşturuldu

Polygon İşlem Maliyetleri Yüzde 42 Düştü, 5 Milyon Yeni Adres Oluşturuldu

Proof of Stake (PoS) blockchain Polygon, ağın ikinci çeyrek istatistiklerini yayınladı. Veriler güçlü büyümeye işaret ediyor.

Ethereum’un rakibi, PoS (hisse kanıtlı) blokchain Polygon, ağın ikinci çeyrek istatistiklerini yayınladı.

Polygon, kripto paralarda devam eden ayı piyasasına rağmen istatistiklerinde büyümeye işaret ediyor.

Polygon’un raporunda öne çıkardığı ilk gelişim işlem ücretleri, istatistiklere göre ikinci çeyrekte işlem ücretleri %49 düşerek $0.018 oldu. Bunu takiben ikinci çeyrekte 5,34 milyon yeni adres oluşturuldu bu bir önceki çeyreğe göre %12’lik bir artışa ifade ediyor ayrıca toplam işlem hacmi %4 artarak 284 milyon dolara ve ağ gelirleri 5,56 milyon dolara ulaştı.

DeFi ve Web3 tarafında ise köprü toplayıcı Bungee Exchange, ikinci çeyrekte işlem hacmini %972 oranında arttırdı. Meshswap ise bu çeyrekte Polygon üzerinde faaliyetlerine başlayarak 91 bin yeni kullanıcı ve 1,06 milyon dolar işlem hacmine erişti.

NFT alanında, Polygon’un hakimiyet alanı genişledi. İkinci çeyrek raporlarına göre 1,2 milyon yeni NFT cüzdanı Polygon ağında çevrim içi hale geldi. Polygon ağı üzerindeki toplam NFT benzersiz aktif cüzdanı sayısı %47 artarak 1,51 milyon oldu. Yeni basımlar %50 artarak 66,65 milyon dolara çıktı. NFT işlemlerinin toplam değeri %64 düşerken işlem hacmi %47 artarak 122.45 milyon dolara çıktı.

Polygon raporunda, en önemli büyümeyi ağdaki geliştirici etkinlikleriyle tanımladığını belirtti. İstatistiklere göre, 90 binin üzerinde geliştirici ağ üzerinde ilk sözleşmelerini yayınladı. Bu, ilk çeyrek büyüme hızının 3 katından fazlasına tekabül etti. Ağ üzerinde her gün ortalama bin yeni içerik oluşturucu 2,7 bin yeni sözleşme yayınladı.

RELATED ARTICLES

Most Popular