Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainPoligon Ayı Sinyali: Balina MATIC'te 7,8 Milyon Doları Binance'e Taşıdı

Poligon Ayı Sinyali: Balina MATIC’te 7,8 Milyon Doları Binance’e Taşıdı

Veriler, bir Poligon balinasının MATIC’te yaklaşık 7,8 milyon doları kripto borsası Binance’e taşıdığını gösteriyor, bu kripto fiyatı için düşüş eğilimi gösterebilecek bir şey.

Polygon Whale Az Önce 9 Milyon MATIC’i Zincire Aktardı

Kripto işlem izleme hizmetinden alınan verilere göre Balina Uyarısıbugün büyük bir MATIC transferi tespit edildi.

Bu işlem, transfer sırasında değeri 7,8 milyon dolardan fazla olan 9 milyon MATIC’in Ethereum blok zincirinde hareketini içeriyordu.

Polygon’un fiyatı o zamandan beri biraz düştüğü için, aynı madeni para yığını şimdi yaklaşık 7,6 milyon dolara dönüşüyor.

Bu tür büyük işlemler genellikle balinaların faaliyetinin bir işaretidir ve bunların arkasındaki amaca bağlı olarak pazar üzerinde gözle görülür etkileri olabilir.

İşte bu kripto para hareketinin neden yapılmış olabileceğine dair ipuçları verebilecek transferle ilgili bazı ek ayrıntılar:

Poligon MATIC Balina

Looks like this huge move only took a fee of $0.87 to go through | Source: Whale Alert

Yukarıda görebileceğiniz gibi, bu Poligon işlemi için gönderen adres bilinmeyen bir adresti. Bu tür adresler genellikle kişisel cüzdanlara aittir veya en azından bilinen herhangi bir merkezi platformla bağlantılı değildir.

Bu durumda transferin hedefi, kripto borsası Binance ile ilişkili bir cüzdandı, bu da bunun bir borsa girişi işlemi olduğu anlamına geliyor.

Yatırımcıların MATIC’lerini (veya başka herhangi bir kripto para birimini) borsalara aktarmalarının ana nedenlerinden biri satış amaçlıdır. Bu nedenle, girişlerin koinin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Balinalardan gelen bunun gibi büyük girişler, bu büyük sahiplerin damping yaptığının bir işareti olabilir ve bu nedenle özellikle kripto için düşüş eğilimi gösterebilir.

Bununla birlikte, şu anda bu balinanın gerçekten bu transferle satış yapmaya mı hazırlandığı yoksa sadece vadeli işlem piyasasında bir pozisyon mu oluşturduğu belli değil.

MAT Fiyat

Yazma sırasında, Polygon’un fiyatı geçen hafta% 4 düşerek 0,8525 $ civarında dalgalanıyor. Geçen ay boyunca kripto para birimi %5 değer kaybetti.

Aşağıda, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

The value of the crypto seems to have observed some uplift during the last few days | Source: MATICUSD on TradingView

Piyasa değeri açısından, Polygon şu anda tüm pazarda 10. sırada yer alan kripto paradır. Aşağıdaki tablo, MATIC’in rakipleri arasında nerede olduğunu göstermektedir.

Çokgen (MATIC) Piyasa Değeri

MATIC currently has a market cap of $7.4 billion | Source: CoinMarketCap
Featured image from Jessica Weiller on Unsplash.com, chart from TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular