Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainPoligon Ayı Sinyali: Balina Coinbase'e MATIC'te 5 Milyon Dolar Yatırdı

Poligon Ayı Sinyali: Balina Coinbase’e MATIC’te 5 Milyon Dolar Yatırdı

Veriler, bir Polygon balinasının MATIC’te kripto para borsası Coinbase’e 5 milyon dolar yatırdığını gösteriyor, bu kripto fiyatı için düşüş eğilimi gösterebilecek bir şey.

Polygon Whale, MATIC’te Coinbase’e 5 Milyon Dolardan Fazla Taşındı

Kripto işlem izleme hizmetinden alınan verilere göre Balina Uyarısıgeçtiğimiz gün Ethereum blok zincirinde önemli miktarda MATIC taşındı.

Transfer, işlemin yapıldığı tarihte yaklaşık 5,1 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 5,5 milyon MATIC’in hareketini içeriyordu.

Genellikle, bu tür büyük transferler ya tek bir balinaya ya da birden fazla büyük yatırımcıdan oluşan bir varlığa aittir.

Bu sahiplerden gelen hareketler, transferi neden yaptıklarına bağlı olarak piyasada gözle görülür etkilere sahip olabilir.

Bu Poligon balina işlemiyle ilgili olarak, arkasındaki amaca ilişkin ipuçları sağlayabilecek bazı ek ayrıntılar aşağıda verilmiştir:

Poligon MATIC Balina Takas Girişi

This large transfer seems to have taken a fee of just $0.60 to be possible | Source: Whale Alert

Yukarıda görebileceğiniz gibi, bu Poligon işleminde gönderen adres bilinmeyen bir cüzdandı. Bu tür cüzdanlar genellikle kişiseldir, yani bilinen herhangi bir merkezi platforma bağlı değildirler.

Bu coinlerin gideceği yer ise kripto borsası Coinbase’e ait bir cüzdandı.

Kişisel cüzdanlardan borsalara giden bu tür transferlere “borsa girişleri” denir. Yatırımcıların MATIC’lerini bu tür platformlara yatırmalarının ana nedenlerinden biri satış amaçlıdır.

Bu nedenle, balinalardan gelen büyük akışlar, bu devasa sahiplerinin madeni paralarını sattıklarının bir işareti olabilir ve bu nedenle piyasada aşağı yönlü etkileri olabilir.

MATIC, geçtiğimiz gün şimdiye kadar sıkı tutundu, ancak bu balina gerçekten dampinge hazırlanmak için en son girişi yaptıysa, kripto önümüzdeki saatlerde bir miktar düşüş trendi gözlemleyebilir.

İlginç bir şekilde, Whale Alert son birkaç saat içinde bundan bile daha büyük iki balina transferi daha yakaladı. Toplamda, bu işlemler zincirde 110 milyondan fazla MATIC kayması gördü.

Ancak, her iki transfer de bilinmeyen cüzdanlar arasında yapıldı, bu yüzden bunların arkasındaki amacın ne olabileceğini söylemek zor. Sadece adres değiştiren balinalar olabilir ve eğer öyleyse, onlardan pazar üzerinde herhangi bir önemli etki olmaz.

MAT Fiyat

Yazma sırasında, Polygon’un fiyatı geçen hafta% 1 artışla 0,92 $ civarında dalgalanıyor. Geçen ay boyunca, kripto para birimi %13 değer kaybetti.

Polygon MATIC Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has seen some surge during the past day | Source: MATICUSD on TradingView
Featured image from Mike Doherty on Unsplash.com, chart from TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular