Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainPayPal, Kripto Hizmetini Lüksemburg'a Getirdi

PayPal, Kripto Hizmetini Lüksemburg’a Getirdi

Ünlü finans teknolojisi platformu PayPal, Lüksemburg’da kripto para birimi hizmetleri sunmayı planlıyor. Bu hamle, Avrupa Birliği’ndeki kripto hizmetlerini genişletme girişimidir. PayPal’ın genel merkezi, bloktaki diğer 26 ülke için bir giriş yolu olabilecek Lüksemburg’dadır.

Bu, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin kabul edilmesi ve yürürlüğe girmesi durumunda gerçekleşebilir. Böyle bir durumda PayPal, Lüksemburg’daki müşterilerin dijital para birimleri satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin verecektir.

Önerilen MiCA düzenlemesi, herhangi bir üye devlette kayıtlı firmaların tüm AB genelinde hizmet sunmak için lisans almasına izin verecektir. Bu işleme “pasaport” adı verildi.

O sırada PayPal’da blockchain ve dijital para birimlerinin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte;

Lüksemburg’u eklemek, PayPal’ın dijital para birimlerini daha erişilebilir hale getirme misyonunda önemli bir adımdır.

PayPal, Küresel Finansta Kriptonun Rolünü Değiştirmeyi Hedefliyor

PayPal yasa koyuculara uygun olarak çalışmayı planladığından, Lüksemburg’daki müşteriler güvenilir ve daha güvenli bir platform aracılığıyla dijital para birimi piyasasını keşfedebilecekler. Şirket, amacının, dijital varlıkların küresel ana akım finans ve ticaretteki rolünü oluşturabilmelerini ve yapılandırabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Ayrıca PayPal, müşterilere kripto para birimlerinin artılarını ve eksilerini daha iyi anlamalarını sağlayacak eğitim içeriği ve SSS’ler sağlayacaktır.

Müşterilerin, banka hesaplarına bağlı PayPal bakiyeleri ile web sitesi veya hatta mobil uygulama aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i 1 € gibi düşük bir fiyata satın alabilmelerini, satabilmelerini ve tutabilmelerini sağladı. AB tarafından verilen banka kartlarının yardımıyla.

PayPal Müşterilerini Arıyor

Hizmeti Lüksemburg’da kullanıma sunmanın diğer yönü, tüm potansiyel kullanıcılara daha iyi erişilebilirlik sağlamaktı. Bu bağlamda PayPal’ın şu sözleri aktarılıyor;

Kripto para birimi satın almak için uygun müşteriler, web sitesi veya mobil uygulamaları aracılığıyla PayPal hesaplarına giriş yapabilir, yeni kripto sekmesine gidebilir ve mevcut dört kripto para birimini görüntüleyebilir. Müşteriler, önceden belirlenmiş satın alma miktarları arasından seçim yapabilir veya kendi satın alma tutarlarını girebilir ve seçtikleri kripto para birimini satın almak için istemleri takip edebilir. Müşteriler, PayPal bakiyelerini, bağlantılı banka hesaplarını veya AB tarafından verilen banka kartlarını kullanarak kripto para satın alabilecekler. Müşteriler bu yeni hizmetle kripto para satmayı seçerlerse, para PayPal hesaplarında hızlı bir şekilde kullanılabilir olacaktır.

PayPal, müşterilerden saklama hizmetleri için ücret almayacağını, ancak alım satımın ücret alacağını söylüyor.

PayPal’ın kripto hizmetinin ilk lansmanı 2020’de ABD’de gerçekleşti ve ardından PayPal, geçen yıl İngiltere’de gerçekleştirilen genişlemeyi takip etti.
Diğer büyük platformlar da son zamanlarda MiCA düzenlemesinden yararlanmak istiyor. Kripto borsaları Binance ve Coinbase, Avrupa ülkelerinde lisansları güvence altına aldı, Nexo ve Gemini de İtalya’da kayıtlı.
Kripto
Bitcoin, bir günlük grafikte 16.800 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD
RELATED ARTICLES

Most Popular