Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainPayments Giant Stripe, Crypto Web3 Hizmetine Nakit Başlattı

Payments Giant Stripe, Crypto Web3 Hizmetine Nakit Başlattı

İrlandalı-Amerikalı bir finansal hizmetler şirketi olan Stripe, geçtiğimiz günlerde birçok ülkedeki Web3 işletmeleri için itibari paradan kriptoya ödemeleri kolaylaştıracak bir proje başlattığını duyurdu.

“Fiat-to-crypto on-rampa” olarak adlandırılan yeni teklif merkezi olmayan bir uygulamaya (dApp), misli olmayan bir token (NFT) veya merkezi olmayan değişim (DEX) platformuna doğrudan entegre edilebilecek özelleştirilebilir bir widget içerir.

Çevrimiçi ödeme şirketine göre, widget, Web3 uygulamalarında hızlı ve sorunsuz kripto para birimi satın alımlarını kolaylaştırmaya adanmıştır ve kişiselleştirilmiş katılım hizmetleri sağlar.

Yeni özellik aynı zamanda dolandırıcılık ve müşterini tanı (KYC) gibi birçok şirket için yorucu ve zahmetli olabilecek zorlukların üstesinden gelme yeteneğine de sahiptir.

Bununla, Apple ve Walmart gibi diğer endüstri devleri için çevrimiçi satın alımları yöneten Stripe, ana akım benimseme teklifinde blockchain ödemesini daha da ileriye götürmeye yardımcı olabilir.

Image: Bessbefit

Stripe, Kripto Bağlantılı Bağlantıları Keşfetmeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıl boyunca şirket, kripto şirketleriyle ortaklıklar kurmak için çaba sarf etti ve bu da 67 ülkede dijital varlık sınıfı aracılığıyla ödeme yapılmasına olanak sağladı.

Bu, çeşitli işletmelere, dünyanın farklı yerlerinde bulunan bireyler ve kuruluşlar için ödeme olarak kolayca USDC gönderme olanağı sağladı.

Bu arada, Stripe ile ilgili olarak son projemerkezi olmayan müzik platformu Audius, firmanın rampa özelliğini deneyen ilk şirketler arasındaydı ve kullanıcılarının AUDIO yerel jetonunu kredi kartları aracılığıyla satın almalarına izin vermek için hizmeti sistemine entegre etti.

Solana merkezli borsa Orca, kullanıcılarının gerçek paralarını kullanarak USDC ve SOL gibi kripto varlıkları satın almalarını sağlamak için Stripe widget’ını da kullanmaya başladı.

Solana, Program Kapsamındaki Projeleri Tekelleştirdi

Solana blok zinciri, Stripe’ın “fiattan kriptoya rampa” çıkışını tekelleştirmiş gibi görünüyordu. 16 projeden 11’i altında ağ üzerine kuruludur.

Bu girişimler arasında Ultimate Money, SpotWallet, OTTR Finance, MagicEden, Glow Wallet, FastAF, Audius ve Orca yer alıyor.

Bununla birlikte, blok zincirinin yerel kripto para birimi SOL, ticaret fiyatı açısından önemli bir artış kaydedemediği için bu gelişmeye olumlu yanıt vermedi.

Bu yazının yazıldığı sırada, takip edilene göre Coingeckodijital varlık son 24 saat içinde değerinin neredeyse %1’ini kaybederek 13,54 dolardan el değiştiriyor.

Ayrıca, hüküm süren kripto kışının ve FTX’in patlamasının etkilerinden muzdarip olmaya devam ederken, haftalık %4,4’lük bir düşüşe bakıyor.

Crypto total market cap at $808 billion on the weekend chart | Featured image from CoinCu News, Chart: TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular