Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainÖlme? Bu Sıkılmış Maymun Satışları NFT Pazarının Durumu Hakkında Ne Diyor?

Ölme? Bu Sıkılmış Maymun Satışları NFT Pazarının Durumu Hakkında Ne Diyor?

Popüler Bored Apes NFT’lerinin satışları – pazardaki bazı insanlar tarafından neredeyse neslinin tükendiği kabul edilen bu mantarsız türler – zayıf ruhları canlandırıyor ve bu aptal görünümlü maymunlardan vazgeçmek üzere olanlara umut veriyor.

Kripto para piyasası tüm cephelerde sert bir darbe aldı. Ancak, NFT sektörü özellikle ağır hasar gördü. NonFungible, son olayların NFT pazarını tamamen felç ettiğini iddia ediyor.

Bu bir şaka değil, bu nedenle size BAYC’nin kısa bir özetini vermemize izin verin: Bored Apes ve ilgili koleksiyonları sayesinde NFT sahnesi hala güçleniyor.

NFT’lere olan ilgi ve işlem hacmi şu anda düşük olsa da yakın gelecekte bir artış bekleniyor.

Bulgularına göre, NFT’lerdeki ticaret faaliyeti %77 oranında düştü ve bu da hem perakende satış hacminde hem de vergi sonrası kazançlarda düşüşe yol açtı. NFT pazarının mevcut durumu, yakın zamanda yapılan bir satışla kristalize oldu.

Bored Ape #232. Image: NFT Plazas

Kısa bir süre önce, Keungz adlı isimsiz bir alıcı, Bored Ape #232 (yukarıda) için 928.860$ ödedi.

Bu yüksek satışlar, NFT pazarının yükselişte olduğunu mu gösteriyor yoksa bunlar, endüstrinin hayatta kalmak için son çabaları mı?

Listelerin Tepesi: Sıkılmış Maymunlar ve CryptoPunk

DAppRadar, CryptoPunk ve Bored Ape koleksiyonlarının son zamanlarda NFT pazarında en popüler koleksiyonlar olduğunu bildiriyor.

Keungz’un bir maymun satın alması, NFT pazarının rekor kıran satışlarına dahildir. NFT, Keungz tarafından Chain CEO’su Deepak.eth’ten satın alındı.

Rarity Tools, Keungz’un maymununu Bored Apes koleksiyonunda 324. sıraya yerleştirir. Ayırt edici özelliklerinden en dikkat çekici olanı altın kürküdür.

Ayrıca, Rarity Tools verileri, yalnızca 46 maymunun veya koleksiyonun %0,46’sının bu özelliğe sahip olduğunu gösteriyor.

CryptoPunk NFT. Image: Zipmex

Ancak mevcut satış kayıtları, NFT işinin bir toparlanma gördüğünü göstermeyebilir. 17 Kasım’da DAppRadar, zaten tükenmiş olan NFT alanına verilen hasarı analiz eden bir rapor yayınladı.

Araştırmaya göre, toplam ticaret hacmi %68,6, satışlar ise %24,5 oranında düştü.

Sıkılmış Maymunlar: Tutunmak ve Alakalı Kalmak

Piyasa birçok kişi için ölü gibi görünse de, BAYC ve kardeş koleksiyonları piyasayı canlı tutuyor ve NonFungible’a göre her gün yeni koleksiyonların piyasaya sürülmesiyle NFT kripto sahnesi ölmekten çok uzak ve potansiyel olarak toparlanabilir.

BAYC ve kardeş koleksiyonları, kripto para biriminin NFT tarafını canlı tutuyor. NFT pazarının her bölümü tüm zamanların en düşük seviyesinde olsa bile, Bored Apes Yacht Club, kardeş koleksiyonları ve DeFi oyun endüstrisi, NFT’leri yatırımcılar için daha çekici hale getiriyor.

DAppRadar araştırmasına göre, FTX felaketinin DeFi oyun sektörü üzerinde çok az etkisi oldu. Bu, yakın gelecekte NFT sahnesi için olumlu gelişmelerin habercisi olabilir.

Günlük grafikte kripto toplam piyasa değeri 784 milyar dolarda | Coin Edition’dan öne çıkan görsel, Grafik: TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular