Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainOcak Ayının Son Günlerinde Çift Haneli Kazanç Sağladığı Görülen En İyi 5...

Ocak Ayının Son Günlerinde Çift Haneli Kazanç Sağladığı Görülen En İyi 5 Kripto Para

Kripto para piyasasının büyük bir kısmı 2023’e büyük bir iyimserlikle girdi çünkü kripto varlıklarının çoğu birkaç zaman dilimini kapsayan grafiklerde iyi sonuçlar göstermeye başladı.

Ocak ayının son günlerinde, çift haneli, hatta daha fazla artış potansiyeli olan bu ilk 5 kriptoyu seçiyoruz. Fiyatların tümü Coingecko izlemesine dayanmaktadır.

Ocak Son Hafta İçin En İyi 5 Kripto Para

Aptolar (APT)

Aptos (APT) geçen haftaya göre %127 ve bir önceki aya göre %440 değer kazandı. Bu belirsiz ve nispeten yeni token şu anda 17,93 $’dan işlem görüyor ve bu, bir ay önce 4 $’dan daha düşük bir değere sahip olduğu düşünüldüğünde dikkate değer.

Ekim 2022’de pek çok tantana ve eleştiri arasında çıkış yapan Aptos, 2 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip ve bu da onu 35. en değerli kripto para birimi ağı yapıyor.

Birden çok işaret, çok sayıda piyasa gözlemcisinin Aptos’un pazar başarısını tahmin etmediğini gösteriyor. Bununla birlikte, APT, Şubat ayının başlamasıyla birlikte muhtemelen daha fazla fiyat artışı ile pazarın en iyi performans gösterenlerinden biri haline geldi.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in fiyatı, önde gelen kripto para birimini çevreleyen artan iyimserlikle beslenen Ocak ayı için şu anda %36’nın üzerinde daha yüksek.

Yazım sırasında BTC, önceki haftaya göre yaklaşık %9 artışla 22.946 dolardan işlem görüyor. FTX’in bulaşması ve yükselen faiz oranlarına ilişkin endişeler dağılırken, BTC/USD paritesindeki hızlı sıçrama, fiyatları istikrara kavuşmadan önce 22.000 doların üzerine çıkardı.

Tarihsel emsali referans olarak alırsak, son yükseliş trendi, fiyatın yaklaşık %250 arttığı 2019 ortasındaki yükseliş dirilişine benzediğinden, BTC önemli bir fiyat artışına hazır olabilir.

Kripto

Image: FXVNPro

Cardano (ADA)

En iyi 5 kripto listemizin üçüncüsü Cardano. Yazma sırasında ADA, son yedi gün içinde yaklaşık %12 artışla 0,3791 $’dan işlem görüyordu. Varlığın fiyatı %88,33 düşmesine rağmen, pek çok kişi Djed stablecoin’in önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesinin 1 dolara gerekli artışı sağlayacağından emin.

Cardano’nun blok zincirindeki güncelleme, onu kripto para birimi endüstrisindeki en yetkin birinci katman ağlarından biri haline getiren uzun bir geliştirme dizisinin en sonuncusu.

Tek başına teknik veriler, ADA’nın (pazarın çoğunluğuyla birlikte) önemli bir geri dönüş için oldukça geciktiğini gösterse de, temelleri bu yıl sürekli fiyat artışlarına işaret ediyor.

MaymunCoin (APE)

Başlangıcı sırasında ve 2022 boyunca çok sayıda olumsuz basın alan tartışmalı ApeCoin, geçen hafta %32’lik bir kazanç bildirdi.

APT şu anda 6,35 dolardan işlem görüyor ve önceki 24 saate göre %4,7’lik bir fiyat artışını temsil ediyor.

ApeCoin’in fiyatı 23 Ocak’tan bu yana 5,35$ ile 6,0$ arasında dalgalandı. Ancak APE, BTC 23,5K$’ı geçtikten sonra bu aralığı aştı ve 6,40$’a ulaştı.

Crypto total market cap at $994 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Fantom (FTM)

Fantom ile ilk 5 kripto paramızı topluyoruz. Fantom’un ve yerel token’ı FTM’nin değeri geçen hafta yaklaşık %51 arttı.

Bu büyüyen atılım, Fantom Vakfı’nın Axelar’ın platform ve daha geniş Web3 ekosistemi için zincirler arası bağlantıyı etkinleştireceğine dair son ifşasıyla ilgilidir.

Fantom, 2023’ü sık sık fiyatlandırma rallileri düzenleyerek karşıladı. Bir önceki ayda, fiyat %90 artarak 0,3871 dolara yükseldi.

Bu ayın ortalarında, FTM’nin değeri düştü ve rotayı tersine çeviriyor gibi göründü, ancak o zamandan beri toparlandı ve işlem hacmi arttı.

Freepik’ten öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular