Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainNew York Yasası Bitcoin Madenciliğini Engelliyor

New York Yasası Bitcoin Madenciliğini Engelliyor

Beklendiği gibi, Vali Kathy Hochul imzalı New York’ta Bitcoin madenciliği için bir moratoryum yasalaştırdı. Yasa, türünün ilk örneği ve geniş kapsamlı soruları gündeme getiriyor.

Spesifik olarak Hochul, karbon bazlı enerji kaynakları kullanan yeni Bitcoin madenciliği operasyonlarını yasaklayan bir yasa tasarısı imzaladı. Ancak, fatura çok az çekildiği için, devletin şebekeden güç çeken bir düzine kadar operasyonu etkilenmedi.

Yalnız madenciler de etkilenmez. Buna ek olarak, şirket New York’ta faaliyet göstermek için halihazırda evrakları sunmuşsa, moratoryum yeni veya yenilenmiş izinler için geçerli değildir. Ancak %100 yenilenebilir enerji kullanmayan Bitcoin madencilerinin izinlerini önümüzdeki iki yıl içinde genişletmelerine veya yenilemelerine izin verilmeyecek.

Yasama emrinde “Bu, ülkede türünün ilk örneği” diyen Hochul, eyalet karbon ayak izini azaltmaya çalışırken bunun New York için önemli bir adım olduğunu da sözlerine ekledi.

CNBC’nin endüstri uzmanlarından öğrendiği gibi, Bitcoin madenciliği çevrelerinde artık diğer Demokratik ABD eyaletlerinin New York’un liderliğini takip edebileceğine dair endişeler var. Dijital Ticaret Odası yaptığı açıklamada, onayın “tehlikeli bir emsal teşkil edebileceğini” yazdı.

Toplam karma oranına göre dünyanın en büyük BTC madencilik havuzunu yöneten Foundry’den Kevin Zhang, Foundry USA, yasanın sektöre korkunç bir sinyal gönderebileceği konusunda Dijital Ticaret Odası ile anlaştı.

Foundry’den Zhang, “Diğer mavi eyaletler genellikle New York eyaletinin liderliğini takip eder ve bu onlara kopyalanması kolay bir şablon verir” diye uyardı.

Ancak New York’taki madencilik endüstrisi, diğer ABD eyaletlerine göç ederek yanıt vermekte hızlı oldu. Zhang, “Müşterilerimiz New York eyaletine yatırım yapmaktan korkuyor” diye devam etti.

Teksas, Wyoming, Georgia, Kuzey Karolina ve Kuzey Dakota eyaletleri ile ABD’de birkaç dostane yargı bölgesi var. Özellikle Teksas, makul düzenleme ve politikalar için bir rol modeldir. Böylece ABD devleti, gerçek zamanlı spot fiyatları olan bir elektrik şebekesi ve fazla yenilenebilir enerjinin yanı sıra mahsur kalmış veya alev almış doğal gaza erişim sunuyor.

Dikkat çekici bir şekilde, daha dün DCG yan kuruluşu Foundry’nin, Compute North’un 22 Eylül’de Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasının ardından iki anahtar teslimi Bitcoin madencilik tesisi satın aldığı açıklandı. madencilik şirketi.

Hochul Neden Bitcoin’e Karşı Gölgeli Bir Harekete Öncülük Ediyor?

Dijital Ticaret Odası’ndan Perianne Boring de mevzuatın aşılmasına karşı uyarıda bulundu. Boring, CNBC’ye Proof of Work’ün küresel geçişi daha sürdürülebilir enerjiye yönlendirme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. “Bitcoin madenciliği endüstrisi aslında bu Yasaya uyum açısından lider durumda” dedi.

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin son raporunda ortaya koyduğu gibi, dünya çapındaki tüm madencilerin %59,5’i sürdürülebilir bir enerji karışımı kullanıyor. Dijital Ticaret Odası’na göre, New York Eyaletindeki üyeleri için sürdürülebilir güç karışımı %80’e kadar çıkıyor.

Eski başkan adayı ve New Yorklu Andrew Yang’ın Bitcoin Konferansı 2022’de ortaya koyduğu gibi, madencilik faaliyetleri yenilenebilir enerji talebini artırmaya bile yardımcı oluyor.

“2022’de Bitcoin madenciliğini yasaklamak, 90’larda interneti yasaklamak gibidir.” imzalı Satoshi Act Fund’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı ve DC’de Bitcoin’in önemli bir savunucusu olan Dennis Porter.

Yeni yasa, New York Eyaletinde kumarın yaygınlaşması ışığında da özellikle sorgulanabilir. NYT’nin bildirdiği gibi, eyalet NYC’de 24 saat açık kumarhaneler bile kurmak istiyor. Foundry Services Kamu Politikası Direktörü Kyle Schneps olarak belirtilmiş Twitter aracılığıyla, spor bahislerinin ve kumarhanelerin enerji tüketimi, PoW madenciliğininkinden çok daha fazladır.

Peki neden @GovKathyHochul , NY bacak ve ESG lobisi Bitcoin’i yasaklamaya çalışırken aynı zamanda eyalet genelinde kumarın yayılmasını teşvik ediyor, hatta NYC’de 24 saat açık kumarhaneler koyuyor?

Basın zamanında, Bitcoin fiyatı kilit direnç bölgesinin yakınında 16.600 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin BTC USD_2022-11-23
Anahtar direnç yakınında Bitcoin fiyat ticareti. Kaynak: TradingView

RELATED ARTICLES

Most Popular