Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainNet Değeri Yüksek 10 Kişiden 8'i Bitcoin Konusunda Rehberlik İstiyor

Net Değeri Yüksek 10 Kişiden 8’i Bitcoin Konusunda Rehberlik İstiyor

Kurumsal yatırımcılar ve yüksek net varlıklı (HNW) bireylerin kriptoyu benimsemesi, 2022 ayı piyasası nedeniyle azaldı. Ancak ayı piyasası başlamadan önce 2021, yükselmek varlık sınıfına sermaye koyan milyonerler ve kurumsal yatırımcıların sayısı.

Bununla birlikte, 2022’nin son yarısında piyasa ortamı düşmanca olsa da, kurumsal yatırımcılar ve HNW bireyleri hala dijital varlıklara biraz güveniyor.

Son haberlere göre, büyük yatırımcılar dönüş son piyasa rallisinin bir sonucu olarak bitcoin’e. Bu açıkça görülüyor çoğunluk milyonerlerin oranı finansal danışmanlarından dijital varlıklara yatırım yapmak için rehberlik istedi.

Yatırımcıların %82’si Kripto Hakkında Bilgi Arıyor

DeVere GrubuBir finansal danışmanlık şirketi olan , yakın zamanda 1 milyon ila 5 milyon avroluk yatırım yapılabilir varlığa sahip kişilerle bir anket yaptı ve yüksek net varlığa sahip 10 kişiden 8’inin sanal varlıklara nasıl yatırım yapılacağını sorduğunu öğrendi. 2022’nin sektördeki en büyük iflaslardan ve çöküşlerden bazılarını gördüğü düşünüldüğünde, bu şaşırtıcı.

gibi kurumların önemli dökümleri Üç Ok Başkenti ve FTX piyasayı ve kurumsal yatırımcıların ve HNW bireylerin güvenini sarstı. DeVere Group’un CEO’su Nigel Green’e göre, görünüşte muhafazakar olan grup bile ya riski artırmak ya da Bitcoin’i portföylerine dahil etmek istiyor.

BitcoinImage: Cryptocurrency News

HNW bireylerin dünyasında daha fazla çekiş, kurumsal yatırımcılara olan ilgiyi de artırabileceğinden, bu kripto ve Web3 projeleri için çok şey ifade ediyor.

Yatırımcılar için zaten mevcut olan dijital varlık ETF’leri ile, geleneksel finansal alanda dijital para birimlerinin daha fazla kabul edildiğini görebiliriz. Ancak bu, büyük finansal kuruluşlar da derine dalmak kendi dijital varlık yatırım araçlarıyla kriptoda.

Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

bu ana argüman Kriptoya yatırım yapmaya karşı, oynaklığı ve yasaların dışında var olan düzenlenmemiş varlık sınıfıdır. Bu büyük bir çekişme gibi görünebilir, ancak finans dünyası ülkelerle birlikte gelişti. düzenleyen dijital varlıklar, yatırımcılara bir güvenlik hissi veriyor.

En son kripto para birimleri rallisi, aynı zamanda büyük yatırımcıların piyasaya sermaye dökmek için geri döndüklerinin bir işaretidir. İle düzenleme köşeyi dönünce, yatırımcı güvenini ve kripto dünyasına olan güveni artırabilir.

Crypto total market cap at $992 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

2023 ilerledikçe, kabul arttıkça kripto endüstrisine daha büyük sermaye girişi beklemeliyiz. İle artan popülerlik Bitcoin gibi en iyi varlıkların, bu gerçeğin gerçekleşmesi çok uzak değil.

Bu arada, varlık yöneticisi CoinShares’in verilerine göre, son yedi gün, dijital varlık yatırım ürünü girişlerinde geçen yılın Temmuz ayından bu yana 117 milyon doları aşan en büyük haftalık artışı gördü.

Enigma Securities’in yatırım danışmanı Joseph Edwards, bu konudaki düşüncelerini paylaşıyor:

“Çoğunlukla, insanlar kriptoda bir ay öncesine göre daha fazla güveniyor.”

Analistler, bunun bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin daha geniş pazarda zemin kazandığını gösterebileceğini söyledi.

Bu yazıyı yazarken, Bitcoin son yedi gün içinde %0,6 düşüşle 22.850 dolardan işlem görüyor.

Forbes’tan öne çıkan görsel

RELATED ARTICLES

Most Popular