Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainMusk Aniden Kripto Borsası OKX'i Twitter'da Takip Ediyor, Neden?

Musk Aniden Kripto Borsası OKX’i Twitter’da Takip Ediyor, Neden?

Elon Musk şu sıralar, Twitter’ın doxxing yapmama politikasını uygulamaya koymasının ardından ABD’li gazetecilerin birkaç Twitter hesabını askıya almasıyla manşetlerde yer alıyor. Bitcoinist’in bildirdiği gibi, dün gece Musk’ın oğlunun arabasının bir takipçi tarafından durdurulduğu bir olay meydana geldi.

Milyardere göre bunun nedeni, milyarderin uçuş hareketlerini takip eden ve 526.000’den fazla takipçisi olan @elonjet hesabından gelen tweetlerdi. Yaşanan olay sonucunda Musk yeni bir politika hayata geçirdi.

Milyarder bir kez daha manşetlere çıktı. Ancak bu kez Twitter’da OKX kripto borsasının resmi hesabını takip etmek için.

Elon Musk Neden Crypto Exchange OKX’i Takip Ediyor?

Diğer çarpıcı bir haberde, eski dünyanın en zengin adamı bir anda OKX’in resmi Twitter hesabını takip etti. Açıklama, Musk’ın Twitter’da yalnızca 151 hesabı takip etmesi açısından dikkat çekici.

Bu hesaplar arasında Tesla, Neuralink ve The Boring Company gibi kendi şirketleri yer alıyor. Bununla birlikte, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Apple CEO’su Tim Cook, podcaster Lex Friedman gibi şahsiyetleri ve ayrıca South Park’ın resmi hesabını da takip ediyor.

Musk, kripto topluluğu içinde yalnızca Dogecoin ve kurucusu Billy Markus namı diğer Shibetoshi Nakamoto’nun resmi hesabını takip eder. Aksi takdirde, Twitter CEO’su kripto ile ilgili herhangi bir hesabı takip etmez.

Tesla CEO’sunun artık kripto para borsası OKX’i takip etmesi şaşırtıcı çünkü Binance’i veya CEO’su Changpeng Zhao’yu bile takip etmiyor. Şu anda dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Musk’ın şirketi satın almasına yardımcı olmak için 500 milyon dolar sağlayan Twitter’ın destekçilerinden biriydi.

Kripto topluluğu şu anda neyin gelişebileceği ve Musk’ın eyleminin öneminin ne olabileceği konusunda yoğun bir şekilde spekülasyon yapıyor.

OKX, eski adıyla OKEx, Star Xu tarafından Seyşel Adaları’nda kurulmuş bir kripto para borsası ve türev platformudur. 2017 yılında piyasaya sürüldü ve aynı zamanda kripto borsası Kucoin’in de sahibi olan Ok Group’un bir parçası. Dikkat çekici bir şekilde, OKX Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırımcılar tarafından kullanılamamaktadır.

FLOKI Token Listeleme Nedeni? Satın Alma mı?

Milyarderin şu andaki eylemiyle ilgili bir spekülasyon, Floki (FLOKI) kripto para biriminin bir rol oynayabileceği yönünde. Geliştiricilere göre Floki, Shiba topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir ve “DogeFather”ın kendi Shiba’sından esinlenmiştir. Tesadüfen, FLOKI daha dün OKX’te listelendi.

Elon Musk’ın bu yıl dördüncü kez milyarlarca Tesla hissesi sattığı da daha dün ortaya çıktı. CEO satışları Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar yaptı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre toplam değer 3,58 milyar dolardı.

Musk’ın parayı ne için kullanmayı planladığı şu anda belirsiz. Önceki satışları muhtemelen Twitter satın alımını gerçekleştirmek için kullanıldı. Bu nedenle, milyarderin OKX’i devralabileceğine dair ilk söylentilerin Crypto Twitter’da su yüzüne çıkması şaşırtıcı değil. Ancak şu ana kadar buna dair bir kanıt bulunmadığından bu görüş şimdilik söylenti değirmenine bırakılabilir.

OKB Dikkatli Pompa Gösterir

Vahiy bir kez daha “Elon Musk etkisini” tetikledi. OKX’in borsa token’ı OKB token geçici olarak %8 arttı. Basın zamanında OKB, son 24 saatte %5 artış kaydederek 23,98 dolardı. Son yedi gün içinde, OKB yayınladı yaklaşık %13’lük bir getiri.

Musk ifşasından sonra OKB fiyatı artıyor
OKB fiyatı, 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

RELATED ARTICLES

Most Popular