Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainMiami-Dade County, Mali Sıkıntıların Ortasında Kripto Şirketiyle Ortaklığını Bitirdi.

Miami-Dade County, Mali Sıkıntıların Ortasında Kripto Şirketiyle Ortaklığını Bitirdi.

ABD’nin en kalabalık bölgelerinden biri olan ve NBA takımı Miami Heat’e ev sahipliği yapan Miami-Dade, şirketin Kasım ayında iflas etmesinin ardından FTX ile ortaklığını başarıyla feshetti.

Miami Herald’ın haberine göre federal bir yargıç, FTX Arena’da her iki taraf arasındaki isim hakları anlaşmasının derhal feshedilmesine karar verdi. Haziran 2021’de iki taraf, FTX’in üç kez NBA şampiyonu Miami Heat’in oyun sahasının isim hakları ortağı olması için 135 milyon dolarlık 19 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Ancak, Kasım ayında FTX’in mali durumuna ilişkin endişe verici açıklamaların ve CEO’su Sam Bankman-Fried’e yöneltilen suç teşkil eden dolandırıcılık iddialarının ardından Miami-Dade, şimdi iflas etmiş olan şirketle iş ilişkisini kesmek için derhal yasal işlem başlattı.

11 Ocak Çarşamba günü, talep nihayet onaylandı ve FTX markasının herhangi bir temsilinin Heat’in sahasından derhal kaldırılmasıyla sonuçlandı.

bir ortak göre Beyan Miami-Dade liderliği ve Heat basketbol takımı tarafından, arena için mümkün olan en kısa sürede başka bir isim ortağı bulmak için çabalar agresif bir şekilde devam ediyor. Bu arada, yer Miami-Dade Arena olarak anılacaktı.

FTX Bir Ortaklığını Daha Kaybetti

FTX’in Miami Dade ile olan sponsorluk anlaşmasının feshi, 32 milyar dolarlık kripto imparatorluğunun Kasım ayındaki muhteşem çöküşünün ardından manşetlere çıkan son olay.

11 Kasım’da Mercedes AMG Petronas F1 takımı, kripto borsası ile ortaklığının askıya alındığını duyurdu. Formula 1 takımı başlangıçta güç durumdaki kripto firması için bir tür destek göstermiş olsa da, pozisyonunu tersine çevirerek ortaklıklarını durdurdu ve FTX’in marka adını yarış arabalarından ve diğer ilgili varlıklardan kaldırdı.

FTX krizi henüz çözümden uzak olduğu için önümüzdeki ayların benzer olaylarla dolu olması bekleniyor. Geçen yılın sonlarında, bir zamanların kudretli kripto firması, FTX Arena’nın artık feshedilmiş isim hakları anlaşması da dahil olmak üzere 20’den fazla pazarlama anlaşmasının derhal feshedilmesini talep eden bir dava açtı.

Listedeki diğer popüler anlaşmalar arasında, hüküm süren NBA şampiyonları Golden State Warriors ile bir sponsorluk anlaşması ve Brezilyalı moda ikonu Gisele Bündchen ile bir elçilik anlaşması yer alıyor.

FTX’in Çöküşünden Sonra Kripto Piyasası Nasıl Gidiyor?

Geçen yıl FTX borsasının çökmesinin ardından, kripto piyasası ağır kayıplar yaşadı ve değeri 180 milyar doları aştı. Ancak, son birkaç haftadır piyasada istikrarlı bir toparlanma var.

Daha dün, pazar lideri ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin, FTX’in çöküşünden sonra ilk kez 20.000 doların üzerinde işlem gördü. Bu, fırtınanın sona erdiği anlamına gelmese de, önümüzdeki aylarda fiyat artışının bir işareti olarak yorumlanabilir.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte %11 yükselerek 20.871,72 $ değerine ulaştı. 24 saatlik işlem hacmi 40.609.971.140$ iken, toplam piyasa değeri 401.860.462.376 dolar.

BTC 20.886 dolardan işlem görüyor | Kaynak: Tradingview.com’daki BTCUSD Grafiği.

-Öne Çıkan Resim: Miami Herald, Tradingview.com’dan Grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular