Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainMattel, 'Mattel Creations' Yoluyla NFT Platformunu Başlattı, WAX'tan Flow Blockchain'e Döndü

Mattel, ‘Mattel Creations’ Yoluyla NFT Platformunu Başlattı, WAX’tan Flow Blockchain’e Döndü

Oyuncak üreticisi Mattel, bu hafta yeni bir özel platform olan ‘Mattel Creations’ta NFT’lerin lansmanını duyurarak NFT arayışlarını ikiye katlıyor. Bitcoinist tarafından Pazartesi günü alınan bir basın açıklamasında Mattel, oyuncak şirketinin Hot Wheels NFT’lerinin en son serisinin liderliğinde olması beklenen yeni platform arayışlarını paylaştı.

Mattel’in bu son duyurusunun neyle ilgili olduğuna, yeni tercih edilen blok zincirine ve ileriye dönük beklentilere hızlıca bir göz atalım.

Hot Wheels NFT’leri: Metale Doğru Pedal

Hot Wheels NFT’leri, WAX blok zincirinde çalışan en başarılı NFT projelerinden biri olmuştur, ancak Mattel Creations NFT desteğini resmi olarak başlattığında (2023’ün başlarında beklenmektedir), artık Mattel için tercih edilen blok zinciri olmayacak ve Hot Wheels NFT’leri. İmza oyuncağı, NFT sürümlerinin dördüncü serisine giriyor ve yeni platform, NFT fanatikleri için bir boğa sinyali, oyuncak markası için NFT’lere yönelik devam eden ve kazanılmış bir ilgiyi yansıtıyor;

Bu arada, NFT desteği olmasa da Mattel Creations zaten devam ediyor. Kreasyonlar, bir “sanat olarak oyuncaklar” ilhamını hayata geçiriyor ve dijital ürünler bunu tamamlamaya devam edecek. Daha önce, Hot Wheels NFT’leri, fiziksel bir Hot Wheels arabası için bir kupon da dahil olmak üzere genellikle 25 $’lık paketler halinde satılıyordu ve genellikle hızlı bir şekilde tükeniyordu. Creations aynı zamanda oyuncak üreticisinin NFT etkileşimi için olgunlaşacak olan kültür öncelikli işbirliklerine de ev sahipliği yapıyor.

Flow blockchain (FLOW) has found a big winner with Mattel, who is departing the WAX blockchain to move their dedicated platform on Flow. | Source: FLOW:USD on TradingView.com

Mattel’dan Daha Fazla

Hot Wheels sürümleri ne kadar başarılı olursa olsun, eski oyuncak markasının geçen yıl potansiyel olarak NFT pazarına daha fazla IP girmesini bekleyin. En olası aday, moda evi Balmain ile işbirliğinin bir parçası olarak daha önce bir NFT yayını görmüş olan Barbie.

Büyük resimde Mattel, markalar arasında başlangıç ​​NFT stratejisi söz konusu olduğunda tartışmasız bir sayı yakaladı. WAXMarketCap ve CryptoSlam’den sağlanan verilere göre, Mattel’in Hot Wheels sürümleri bir hit oldu ve 20.000’den fazla kullanıcı arasında zincirde 5 milyon $ değerinde NFT satışı sağladı. Ek olarak, Hot Wheels zincirdeki alaka düzeyini korudu ve son 30 gün içinde WAX’te satış hacminde hâlâ ilk 3’te yer alıyor. Özel bir platforma geçmek hem Flow hem de Mattel için büyük bir kazanç olacak.

Featured image from Pexels, Charts from TradingView.com

The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.
This op-ed represents the views of the author, and may not necessarily reflect the views of Bitcoinist. Bitcoinist is an advocate of creative and financial freedom alike.


Bir Cevap Yaz

RELATED ARTICLES

Most Popular