Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainMATIC'te Bilinmeyen 20 Milyon Dolarlık Transfer Fiyat Düşüşüne Neden Oldu?

MATIC’te Bilinmeyen 20 Milyon Dolarlık Transfer Fiyat Düşüşüne Neden Oldu?

Zincir üstü analize göre veri Blockchain hizmeti Lookonchain tarafından bugün piyasaya sürülen bir Polygon balinası, bu ağın yerel belirteci MATIC’te önemli miktarda para taşıdı. Fonlar ticaret merkezlerine gönderildi, böylece jeton fiyatı düştü yaklaşık %6 bu Bilinmeyen balina cüzdanı, MATIC’teki 10.43 milyon doları Binance borsasındaki başka bir bilinmeyen cüzdana aktardı.

İki hafta önce, 16 Ocak’ta aynı Polygon balina cüzdanı, MATIC’teki benzer bir miktarı bilinmeyen bir cüzdana Binance’e aktardı ve böylece koinin değerinin %8 oranında düşmesine neden oldu.

MATIC Fiyatı Tehlikede mi?

Dijital varlıklarda “balina” terimi, büyük miktarlarda kripto paraların sahipliğini ifade eder. Kripto balina transferleri olmasa da garanti ani aşağı yönlü fiyat hareketi, gelecekte belirli kripto para birimlerinin değerine ne olabileceğinin iyi bir göstergesi olabilirler.

MATIC balinasının kişisel bir cüzdandan bir borsaya transferi, yatırımcının varlıkları tasfiye etmeye hazırlandığını gösteriyor. Bu ay önemli miktarda fon aktaranlar yalnızca poligon balinaları değildi. Kripto balinaların faaliyetlerini takip eden bir Blockchain platformu olan Whale Alert, 20 Ocak’ta, tanımlanmış BTC değerini 21.000 $ seviyesine çıkardıktan sonra Bitcoin ve XRP’de aniden 363 milyon doların üzerine çıkan balinalar.

2022 ayı piyasası, olumlu piyasa duyarlılığındaki artışa rağmen devam ediyor. 2023’ün başından bu yana yükseliş eğilimine rağmen, kripto para birimleri hala fiyat konsolidasyonu ve destek seviyelerinde yeni düşüşler görebilir.

MATIC Fiyat Hareketi

Bu yazının yazıldığı sırada Polygon, son 24 saatte 530 milyon dolarlık işlem hacmiyle %5,11 düşüşle 1,1 dolardan işlem görüyordu. Bugün 9 milyar dolarlık piyasa değeri ile MATIC, 10. sırada yer aldı.inci göre en büyük kripto para birimi Coinmarketcap.

MATIC tablosu, RSI’nin 63.76, yani MATIC boğa bölgesinde.

TradingView'de MATICUSDT fiyat tablosu
MATIC fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da MATIC/USDT

Bununla birlikte, Bollinger bandı, kripto fiyatının ortalama bir geri dönüş olduğunu gösteriyor ve bu da zayıflayan bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Bu, MATIC’in konsolidasyon aşamasında olduğunu, yani tokenin satın alma ilgisinden yoksun olduğunu gösterir. Fiyat hareket ettikçe dış bantlar genişlemeye çalışıyor gibi görünüyor, bu da fiyatın güçlü bir şekilde düşme potansiyeline sahip göründüğü için oynaklığın artabileceğini gösteriyor.

Grafiğe göre, MATIC önümüzdeki birkaç gün içinde yükselirse, değerini 1,2 $ direnç seviyesine yükseltebilir. Bununla birlikte, kripto fiyatı geri çekilirse, grafikte gösterildiği gibi 0,7 $ destek seviyesinde durabilir.

Unsplash’tan öne çıkan görsel, TradingView’den grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular