Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainMastercard Chief, Kripto Borsasının Çöküşünden Sonra Kripto Piyasasının "Sıfırlandığını" Görüyor

Mastercard Chief, Kripto Borsasının Çöküşünden Sonra Kripto Piyasasının “Sıfırlandığını” Görüyor

Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından kurulan çökmüş kripto para birimi değişim platformu FTX, birkaç gün içinde tüm kripto pazarını milyarlarca sermaye ile silmekten daha fazlasını yapmış olabilir.

En kötü ve en şaşırtıcı olaylardan birinin ardından dijital para birimi ile ilgili şirket patlamaları Bugüne kadar, Mastercard’dan Grace Berkery, piyasayı felç eden olaydan iyi bir şey çıktığına inanıyor.

Ödeme işleme firmasının başlangıç ​​sözleşme direktörü, FTX’in dahil olduğu bir dizi etkinliğin sektöre ve katılımcılarına, bir sonraki adımlarını ileriye doğru daha iyi değerlendirmek için bir ara verme ve sıfırlama fırsatı sunduğuna inanıyor.

Ayrıca Berkery, FTX çöküşünün neden olduğu bu “gerilemenin” kurumsal yatırımcıları sürekli büyüyen ve son derece değişken kripto alanını keşfetmeye devam etmeleri için caydırmaya yetmeyeceği konusunda da kararlı.

FTX Brouhaha’dan Alınan Önemli Ders

“Kripto ve Web3’te Girişim Finansmanının Durumu” konulu bir etkinlikte konuşan Mastercard yetkilisi, iflas başvurusuna rağmen iyimserlik dünyanın en büyük değişim platformlarından biri.

Berkery, FTX ile yaşanan sorunların kurumların kriptodan tamamen uzaklaşması için yeterli olmayacağını belirtti.

Bunun yerine, şirketin durumlar yatırımcılara, kiminle ortaklık yapacaklarını seçerken daha dikkatli olmalarını, kanıtlanmış geçmiş performanslara ve köklü bir müşteri topluluğuna sahip firmalarla ortak olmayı seçmelerini öğretti.

Image: TechCrunch

Berkery, “Uzaydaki moda sözcükler ve yutturmacadan çok, bir şirket olarak kattığınız somut değerin ne olduğuna odaklanılacak” dedi.

Şirketi gibi kurumsal yatırımcılar söz konusu olduğunda, kripto para birimleri dünyasına katılımlarıyla zaten yakaladıkları ivmeyi bozmanın zor olacağını ve bu nedenle geri adım atmak yerine kalmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Benzinga’nın ev sahipliği yaptığı Future of Crypto Etkinliği sırasında TechCrunch tarafından aktarılan yönetmen, “Bence bu bir fırsat ve sıfırlama zamanı,” dedi.

Mastercard Kripto Endüstrisini Destekliyor

Adil olmak gerekirse, Berkery’nin şirketi son birkaç yılda dijital para birimi sektörünü desteklediğini kanıtladı ve müşterilerine kripto ticareti sunmak için çeşitli girişimlere yatırım yapmaya ve bunlarla ilgilenmeye devam ediyor.

Ayrıca, ödeme işleme şirketi Binance, Gemini ve Nexo ile ortaklık kurarak kripto kartlarını başlat – kripto varlıkları söz konusu olduğunda daha iyi müşteri deneyimi sağlamak için teknolojilerinden yararlanan yenilikçi bir finansal ürün.

Startup nişan şefi, temsil ettiği kurumun endüstrinin temelindeki teknolojiye güvendiğini ve bu alanda meydana gelen tüm gelişmelerden yararlanmak istediğini itiraf etti.

Crypto total market cap at $810 billion on the daily chart | Featured image: Freepik, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular