Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainMark Cuban, FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried'in Hapse Girebileceğini Söyledi

Mark Cuban, FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried’in Hapse Girebileceğini Söyledi

Mark Cuban, kripto para birimlerinin burada kalacağına inanıyor, ancak gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in parmaklıklar ardına düşmekten korkması gerektiğini de söyledi.

SBF’nin kripto imparatorluğunun 11 Kasım’da sona ermesinden bu yana, eski multimilyarder ve “Kripto Kralı” hakkında neredeyse her şey söylendi.

Kanadalı girişimci ve medya kişiliği Kevin O’Leary, SBF’yi “bitcoin’in Warren Buffett’ı” olarak tanımlıyor.

New York’un en çok satan kişisel finans kitabı Rich Dad, Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki, SBF’den “kripto para biriminin Bernie Madoff’u” olarak bahsetti.

FTX Kurucusunun Üzerine Fırlatılan Tüm Kötü İsimler

Diğer kripto yatırımcıları, 32 yaşındaki paspas saçlı şirketin düşüşü nedeniyle diğer aşağılayıcı terimlerin yanı sıra ona “suçlu”, “yalancı” ve “dolandırıcı” diyor.

Dallas Mavericks NBA takımının sahibi Cuban, TMZ’ye “Tüm detayları bilmiyorum ama onun yerinde olsaydım uzun süre hapse girmekten korkardım” dedi.

Cuban’ın onunla konuştuktan sonra FTX’in kurucusu hakkındaki izlenimi, onun “zeki” olduğu ve başkalarının parasını kendi çıkarı için kullanacağı hakkında hiçbir fikrinin olmadığı yönündeydi.

FTX founder Sam Bankman-Fried. Image: CNBC

Bununla birlikte, eski FTX yöneticisi, zeki ve bazen mütevazı tavrına rağmen yalancı olarak etiketlendi. En azından, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’sunun söylediği bu.

“CZ” olarak da anılan Changpeng Zhao, 14 Kasım’da bir Twitter etkinliğinde “Sam’in çalışanlarına, kullanıcılarına, hissedarlarına, dünyanın her yerindeki düzenleyicilere ve tüm kullanıcılara yalan söylediğini düşünüyorum” dedi.

Milyarder ve Dogecoin Süper Hayranı

Cuban, geçmişte popüler memecoin Dogecoin’in “gerçek para” ve “en güçlü” değişim aracı olduğunu ilan ederek kriptonun sözlü bir savunucusu olmuştur.

Yatırımcılar, Bankman-Fried’e karşı, kendisinin ve NBA yıldızı Stephen Curry, eski NBA yıldız pivotu Shaquille O’Neal ve efsanevi NFL oyun kurucusu Tom Brady’nin de dahil olduğu diğer yüksek profilli ünlüleri suçlayarak toplu dava açtı. tüketicilere verilen zararlar.

Bu arada Cuban, FTX’in başına gelen sefaletlere rağmen dijital para biriminde hala bir ton değer olduğunu söyleyerek kripto konusunda umudunu henüz kaybetmedi.

Bir Ethereum maksimalisti olan Cuban’a göre, tüketicilerin kripto aleminde gerçekçi seçenekleri olduğu sürece, para biriminin boşa gitmesini beklemiyor.

DOGE total market cap at $12.6 billion on the daily chart | Featured image from Coin Edition, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular