Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainMahkeme SEC'in Spot Bitcoin ETF Kararını Desteklese Bile Gri Tonlama Geri Dönmeyecek

Mahkeme SEC’in Spot Bitcoin ETF Kararını Desteklese Bile Gri Tonlama Geri Dönmeyecek

Haziran 2022’de Grayscale, düzenleyici Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir spot ETF’ye dönüştürmeyi bir kez daha reddettikten sonra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açtı. Davanın 2023’ün ikinci yarısına kadar sürmesi bekleniyor, ancak Grayscale mahkeme SEC’in yanında yer alırsa planlarını açıklamak için öne çıktı.

Hala Geri Dönmüyor, İtiraz Etmeyi Planlıyor

Grayscale Investments’ın SEC’e karşı açtığı davada sözlü tartışmalar 7 Mart 2023 olarak planlandı. Tarih, beklenenden erken geldi, ancak Genesis’in iflas başvurusunda bulunması ve çatısı altında yer aldığı Digital Currency Group’un ana şirketi Digital Currency Group’taki olası likidite sorunları nedeniyle hızlandırıldı. Gri tonlama çalışır.

Yine de CEO Michael Sonnenshein, SEC galip gelirse şirketin geri adım atmayacağını söylediği için Grayscale buna hazır görünüyor. Sonnenshein, mahkeme SEC’in spot bitcoin ETF’sini reddetmesi durumunda Grayscale’in temyiz başvurusunda bulunacağını söyledi.

Dava şu anda Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi tarafından ele alındığından, bir karara yapılan itiraz, davayı ABD Yüksek Mahkemesinin görüş alanına veya en banc panel incelemesine taşır. Banc paneli incelemesi, tüm temyiz mahkemesi yargıçlarının bir davayı dinlemek için oturduğu bir durumdur ve yalnızca son derece önemli veya karmaşık davalar için ayrılmıştır.

Grayscale, fonun işlem yaptığı büyük indirimi uzlaştırmanın ve yatırımcıları için en yüksek değeri sağlamanın tek yolunun bu olduğuna inandığı için GBTC’yi bir spot bitcoin ETF’ye dönüştürmeye kararlı.

TradingView.com'dan gri tonlamalı Bitcoin Trust fiyat tablosu

GBTC share price struggling to hold $12 | Source: Grayscale Bitcoin Trust on TradingView.com

Gri Tonlamalı Bitcoin Trust, Genesis’ten Etkilenmiyor

Genesis geçen hafta iflas başvurusunda bulunduğunda, kripto topluluğunda Grayscale Bitcoin Trust üzerinde herhangi bir etkisi varmış gibi bir soru dolaştı. GBTC, şu anda 600.000’den fazla BTC’ye tekabül eden, yönetimi altındaki 14,5 milyar doları aşan varlıkla dünyanın en büyük bitcoin tröstüdür. Doğal olarak, böyle bir fon etkilenirse ve GBTC’nin tasfiye edilmesi gerekirse, bu kripto piyasası için bir felaket olur.

Ancak Sonnenshein, yatırımcılara GBTC’nin Genesis veya DCG’deki olaylardan etkilenmeyeceğine dair güvence verdi. CEO, “Grayscale kendi liderliği, yönetimi, bütçeleri, politikaları ve prosedürleri olan bağımsız bir varlıktır ve Grayscale ürün ailesini destekleyen varlıklar ilgili hissedarlarına aittir” dedi.

Gri Tonlamalı Bitcoin Trust

Grayscale discount above 41% | Source: YCharts

GBTC ise yüksek bir iskontoyla işlem görmeye devam ediyor. O zamandan beri, Aralık ayında kaydedilen %48,9’luk navigasyon indiriminden kurtuldu, ancak daha kat etmesi gereken çok yol var. YCharts verilerine göre şu anda GBTC indirimi hala %41’in üzerinde seyrediyor.

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… CNBC’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular