Pazartesi, Kasım 28, 2022
Ana SayfaBlockchainLitecoin, Son 24 Saatte %21 Arttı, Shiba Inu'nun Piyasa Değerini Artırdı

Litecoin, Son 24 Saatte %21 Arttı, Shiba Inu’nun Piyasa Değerini Artırdı

Litecoin, son 24 saatte %21’den fazla yükseldi ve piyasa değeri açısından Shiba Inu’yu geride bıraktı.

Litecoin Son Zamanlardaki Gücünü Sürdürüyor, Keskin Bir Yükseliş Eğilimi Gözlemliyor

Bitcoin ve Ethereum gibi devler bile bu dönemde ateş altında olduğundan, geçtiğimiz ay kripto piyasasının çoğu için çok kötü geçti.

Kripto borsası FTX’in düşüşünden kaynaklanan çöküş, sektördeki varlıkların düşük performansının ardındaki temel neden oldu.

Bununla birlikte, Litecoin çok daha fazla direnç gösterdi ve kripto, piyasanın geri kalanı yanarken bile bir artış gözlemledi.

Yazma sırasında, LTC’nin fiyatı son 24 saatte %21 artışla 78$ civarında dalgalanıyor. İşte son otuz gün içinde kripto değerindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Litecoin Fiyat Grafiği

The price of the coin seems to have rapidly risen up in the last couple of days | Source: LTCUSD on TradingView

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, çöküş başlangıçta Litecoin’in fiyatı önceki 72 doların üzerindeyken ondan sonra 50 doların altına düştüğü için derin bir düşüşe geçmesine neden oldu.

Bununla birlikte, kriptonun kurtarma çabalarını bir araya getirmeye başlaması çok uzun sürmedi ve bu nedenle, çöküşü takip eden birkaç hafta içinde diğer kriptolardan daha iyi performans gösterdi.

Bununla birlikte, son 24 saat içinde, kripto fiyatının hızla artmasıyla LTC onu başka bir seviyeye taşıdı.

Bu son hızlı artışın ardından Litecoin, FTX çöküşünden tamamen kurtuldu ve aslında ondan hemen önce gözlemlenen zirveyi çok aştı.

Sonuç olarak, LTC geçen ay %50’den fazla artarken, Bitcoin ve Ethereum benzerleri aynı dönemde kırmızıya doğru çift haneli.

Haftalık getiriler açısından Litecoin, neredeyse %35’lik bir artış görerek yine harika bir performans sergiledi.

Litecoin Piyasa Değerinde Shiba Inu’yu Geçti

Ekim ayının sonunda, Litecoin piyasa değerine göre 20. en büyük kripto paraydı, ancak bu ay kripto paranın diğer kriptolara karşı gücü birkaç gün önce onu 15. en büyük kripto yaptı.

En son ralli, doğal olarak LTC’nin piyasa değerine göre en iyi kripto para listesindeki konumunu 15. sıradan 13. sıraya yükseltti. Aşağıdaki tablo, madeni paranın şu anda daha geniş pazarda nerede durduğunu göstermektedir.

Litecoin, Shiba Inu'ya Karşı

Looks like LTC has a market cap of $5.5 billion at the moment | Source: CoinMarketCap

Daha önce, Shiba Inu listede 13. sırada oturuyordu, ancak şimdi memecoin, Litecoin’in yükselişinin ardından 14. sıraya geriledi.

Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, chart from TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular