Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaKriptoKripto Şirketi Change, Hollanda Merkez Bankası’ndan Lisans Aldı

Kripto Şirketi Change, Hollanda Merkez Bankası’ndan Lisans Aldı

Avrupa kripto para şirketi Change, bugün Hollanda’daki düzenleyiciden yeni bir lisans aldığını duyurdu. Change aldığı bu lisans ile beraber şirketin Avrupa Birliği pazarında hem geleneksel hem de dijital varlıklar sunmasına izin verecek.

Lisans, Hollanda Merkez Bankası’ndan Change Group’a Verildi

Son zamanlarda birçok kripto para şirketi faaliyetlerini daha fazla genişletebilmek için merkez bankalarından kripto lisansı almaya çalışıyor. Bu kez kripto para şirketi Change de kripto lisansı almayı başardı. Hollanda Merkez Bankası, Change’ Hollanda da faaliyet gösterebilmesi için lisans verdi.

Kripto Para Neden Düşüşte Kripto Para Ne Zaman Yükselir 844x475 1

Change’in kurucusu ve CEO’su Kristjan Kangro, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu ek lisans, topluluğumuzun varlık yaratma yolculuğunda karşılaştığı daha fazla karmaşıklığı ortadan kaldırabileceğimiz anlamına geliyor. Kripto uzmanlığımızı yatırım şirketi lisansımızın yeni olanaklarıyla birleştirmek, yatırım ayak izimizi artırabileceğimiz ve büyümeyi hızlandırabileceğimiz anlamına geliyor.

Ek olarak şirket artık hisse senetleri, hisse senetleri, borsada işlem gören fonlar (ETF) ve hatta emtialar gibi geleneksel yatırım araçları sunabiliyor. Ayrıca kripto para birimi ve merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri de sunabilir.

Ayrıca Change Hollanda lisansına ek olarak, şirket bir Estonya kripto lisansına ve Hollanda Finansal Piyasalar Kurumu’ndan (AFM) birer lisansa da sahip olduğunu belirtelim.

RELATED ARTICLES

Most Popular