Çarşamba, Şubat 8, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Piyasası Düşerken AVAX Neden Yükseliyor?

Kripto Piyasası Düşerken AVAX Neden Yükseliyor?

ABD’de enflasyonun beklenenden yüksek gelmesinden kripto para piyasası da etkilendi. Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere birçok kripto para birimi, uzun zamandır düşmedikleri seviyelerin geriledi. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Avalanche (AVAX) da onlardan biri. AVAX şimdilerde ATH’sinden yüzde 88 oranında geride. 13 Haziran’da 14.54 dolara kadar inen AVAX şimdilerde neden yükseliyor?

AVAX Neden Yükseliyor?

13 Haziran günü, 14.54 dolara kadar dokunan AVAX, haberin yazımı itibariyle 16.90 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 8.5 değer kazanan AVAX bu yükselişini neye borçlu?

kripto piyasasi duserken avax neden yukseliyor 2

AVAX’ın genel performansına kısaca bakacak olursak, son 7 günde yüzde 33.4, son 30 günde ise yüzde 49.9 oranında değer kaybettiğini söyleyebiliriz. Son 24 saatte ise bir toparlanma söz konusu.

14.5 dolar seviyesinde bir destek bulan AVAX, buradan yukarı yönlü bir dönüş yaşadı.

RSI, Avalanche için fiyat oynaklığının kısa vadeli grafiklerde azalması nedeniyle 30 Mayıs’tan bu yana tarafsız bölgede işlem görüyordu. Ancak dün gösterge aşırı satım bölgesine geldi. Bollinger Bantları 10 Haziran’a kadar dardı, ancak daha sonra fiyat hareketi keskin oynaklık gözlemledikçe keskin bir sapma sergiledi. 

AVAX, 10 Haziran günü, OKCoin isimli Japon kripto para borsasında listelendi. Borsanın yeni token listeleme stratejisi oldukça katı olarak biliniyor. Bu yüzden borsanın listeme sonrası pump yaptırma etkisi bulunuyor. Bu yukarı yönlü dönüş için bir sebep olabilir. Ayrıca analizler, en büyük destek seviyesinin kırılmadığını ve bu da yukarı yönlü atılımın desteklendiğini söylüyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular