Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaKriptoKripto Para Yasal Mıdır?

Kripto Para Yasal Mıdır?


Son zamanlarda teknolojinin gelişimi ile birlikte insanların hayatlarında iyi bir yer edinen kripto para piyasası, dijital ortamda para kazanmanın en ideal yöntemleri arasında geliyor. Dijital para kazanma platformunun kısa süre içerisinde yoğun ilgi görmesi ve birçok kişi tarafından da aktif olarak kullanılması, bu para piyasası hakkında merak edilen birçok soruyu da beraberinde getirmiştir.

Kripto para piyasasına girmek isteyenlerin öncelikle merak ettiği ve internet arama motorlarında da araştırdığı sorunların başında bu dijital para platformunun yasal olup olmadığıdır. Kripto para piyasasına hizmet veren firmaların herhangi bir yasal otorite, merkez bankası, devlet bankası, düzenleyici kuruluş, resmi kuruluş ya da benzeri kurumlar ile bağlantısı söz konusu değildir. Kripto para piyasasında yer alan firmaların herhangi bir devlet kurumu ile bağlantısının olmaması, kripto para kazançlarının kanuni açıdan para değerinin olmadığını gösterir.

Kripto Para Alımı Satımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kripto para piyasasında alım satım işlemleri için aracılık eden firma ya da şirket platformlarından destek almak en doğru karardır. Kripto para piyasasında yer alan kullanıcılar, coin satın almak istediklerinde aracılık eden firmalara tanımlamış oldukları banka hesaplarına havale veya EFT aracılığı ile ödeme yaparlar.

Firmaya gönderilen para tutarının karşılığı kadar kullanıcıya özel açılan cüzdan hesaplarına coin yatırılma işlemi gerçekleştirilir. Coin ücretlerinin kanuni anlamda herhangi bir gerçerliliği bulunmadığından, kripto para piyasasında gerçekleşen hiçbir işlem devlet güvencesinde değildir.

RELATED ARTICLES

Most Popular