Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Kullanıcıları, FTX Bağlantılı Banka Hesaplarının Kapatıldığını Bildiriyor

Kripto Kullanıcıları, FTX Bağlantılı Banka Hesaplarının Kapatıldığını Bildiriyor

FTX kripto para borsası çöküşünün üzerinden bir aydan fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen, kullanıcılar görünüşe göre hala fonlarının kripto borsasında takılıp kalmasının ötesine geçen patlamanın etkilerinden mustarip görünüyor. Yeni bir gelişme, artık iflas etmiş olan kripto borsasının kullanıcılarının, bankaların FTX’e bağlı banka hesaplarına karşı önlem alıyor olabileceğini ortaya çıkarmak için Twitter’a başvurduğunu gördü.

Bankalar FTX Bağlantılı Banka Hesaplarını Kapatıyor mu?

Sorunun ilk işaretleri, Elixir Protocol’ün Operasyon Başkanı Cole Petersen’in devreye girmesiyle geldi. twitter bankasının hesaplarını kapattığını ortaya çıkarmak için. Petersen kapatmayı, hesaplarda yapılan FTX banka havalelerine bağlıyor. Bahamalar merkezli kripto borsasının ABD yan kuruluşu olan FTX US’de bulunan kullanıcı, borsaya bağlı banka hesapları olan diğer kullanıcılar için kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceklerine dair bir uyarı ekledi.

Diğer kullanıcılar daha sonra, çöküşün ardından deneyimlerini paylaşmak için gönderi yanıtlarını aldı. Bir tane kullanıcı JP Morgan Chase ile aynı şeyi yaşadıklarını ve her iki hesabın da kapatıldığını söylediler – biri kişisel bir hesap ve diğeri bir iş çeki hesabı. Kullanıcı, “fark edilebilir tek ortak noktanın FTX’ten gelen kablolar olduğunu” söyledi.

Her iki durumda da önceden uyarı yapılmamış ve her iki kullanıcı da bakiyelerinin sıfır olduğunu görmek için hesaplarına giriş yapmışlardır. Petersen’in durumunda, bankanın kendisine hesabındaki bakiyeler için bir kasiyer çeki gönderdiğini söyledi.

TradingView.com'dan toplam kripto piyasa değeri tablosu

Total market cap falls to $783 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Kripto Kullanıcıları Güvenli mi?

Petersen’den gelen tweet’in ardından, bunun gibi bir şeyin Coinbase gibi diğer platformlara yayılıp yayılmayacağını soran bazı tweet’ler oldu. bir kullanıcı sordu. Ancak, Petersen’in hesaplarının FTX bağlantısı nedeniyle gerçekten kapatılıp kapatılmadığına dair bir doğrulama olmadığını ve yaptığı paylaşımda bankanın adını bile vermediğini belirtmekte fayda var.

Geçen yıl kriptonun hızlı büyümesine ve benimsenmesine rağmen, hala kripto işlemlerine izin vermeyen bankalar ve finans kurumları olduğunu hatırlamakta fayda var. Bunların nedenleri, hükümet düzenlemelerine uymaktan iç düzenlemelere kadar değişebilir.

FTX halihazırda John J. Ray III liderliğindeki iflas davalarından geçiyor ve şimdiye kadar yapılmış olan şok edici ifşaatlara rağmen bankaların FTX kullanıcılarına karşı bu tür eylemlerde bulunduğundan hiç söz edilmedi.

Medium’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular