Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainKripto Köşesi: Spor Dilim - CoinTR

Kripto Köşesi: Spor Dilim – CoinTR

Spor bulaşmaya karşı bağışık değildir. FTX, geçen hafta serpinti devam ederken başka bir çarpıcı hatırlatma – bu sefer güçlü bir futbol kulübü ve Amber Group için bir sponsorluk anlaşması. Bu arada, daha fazla sporcu liderliğindeki NFT projeleri gelişmeye devam ediyor ve pazara gelen geleneksel olmayan başka bir spor sponsorluğu anlaşması var.

Geçen hafta spor ve kripto ile ilgili en çok konuşulan haberlere göz atalım.

Spor Dilim

Turuncu Kuyruklu Yıldız Eski NBA Yıldızı Scottie Pippen ile Çiftleşti

Altı kez NBA şampiyonu Scottie Pippen, bir NFT koleksiyonu başlatan en son eski profesyonel. İçinde bir tweet Geçen hafta Pippen’den paylaşılan duyurunun ardından, NFT platformu Orange Comet ve ilk “NFT spor ayakkabı koleksiyonu” ile yeni bir ortaklık başlattı.

İkili, 20 Aralık’ta ‘SP33 Koleksiyonu’ olarak adlandırılan ilk ortak satışlarını başlatacak. NFT’ye, özel bir spor ayakkabının rastgele seçilen 33 alıcısı dahil edilecek, tek kazanan alıcılar ise bir memleket turu ve akşam yemeği ile ödüllendirilmeye hak kazanacak. Pippen ile ya da onunla bir golf gezisi.

Bu ilk sürümde 1.000 NFT kullanıma sunulacak. Bitcoinist ile paylaşılan duyurunun basın açıklamasında Pippen şunları söyledi:

“Her yerdeki izleyicilerle bağlantıda kalmaya derinden kararlıyım ve metaverse, insanları kişisel düzeyde benim dünyama getiren benzersiz ve alışılmışın dışında anları mümkün kılarak bunu mümkün kılıyor. Bu, kültürde çok ilginç bir dönem ve web3 hakkında bilgi edinmek ve ardından fan etkileşimi ve spor ayakkabı kültürünün geleceğinden söz eden bu özel ve kişisel koleksiyonu başlatmak için Orange Comet’in yaratıcı ekibiyle çalışmak ufuk açıcı bir yolculuk oldu.”

Ethereum (ETH) continues to be the NFT leader and top 'chain of choice.' | Source: ETH-USD on TradingView.com

New York Racing Association Game Of Silks’i Son Ortak Olarak Seçti

Geleneksel olmayan kripto ile ilgili ortaklıklara yabancı değiliz ve burada ‘4 büyük’ ​​dışında kalan sporlardan çekinmeyiz.

Geçen hafta en son, Game of Silks ile haftanın başlarında yeni bir “Resmi Blockchain Oyunu ve Metaverse Ortağı” ilan eden New York Racing Association’ın (NYRA) izniyle geldi.

Game of Silks, Ethereum üzerine inşa edilmiş ve gerçek hayattaki verileri kullanan safkan bir at yarışı NFT oyunudur. Bu, alandaki önemli bir oyuncuyla özellikle benzersiz bir ortaklıktır: New York Racing Association, New York eyaletindeki en büyük üç Safkan at yarışı pistini işleten, kar amacı gütmeyen 65 yıllık bir kuruluştur.

Bitcoinist ile paylaşılan bir basın bülteni, NYRA’nın iki dijital özelliği kullanacağını ayrıntılı olarak açıkladı: amerikan günü de Yarışlar ve Saratoga Canlı “Silks sahiplerine Silks metaverse hakkında en son haberleri, verileri ve bilgileri sağlamak için.” Gösteriler, at yarışı dünyasında anlamlıdır ve her ikisi de FOX Sports’ta yayınlanmaktadır.

NYRA Başkanı ve CEO’su Dave O’Rourke, basın bülteninde yer alan bir açıklamaya göre, oyunun “yarış atı sahipliğini tamamen yeni bir şekilde oyunlaştırarak oyuncularına büyüleyici ve eğlenceli bir meydan okuma sunduğunu” söyledi.

FTX Salgınının Ortasında, Amber Group’un Chelsea FC ile Anlaşması Bozuldu

FTX bulaşması orman yangını gibi yayıldı. FTX’in çöküşünün ilk aşamalarında, spor sektöründe en bariz domino taşları, yani doğrudan sponsorluk anlaşmaları oldu. Miami’deki FTX Arena’dan gelen tabelalar, espor organizasyonu TSM’nin markalaşması ve kullanımı ve Steph Curry ve Tom Brady gibi süper yıldızlarla yapılan sporcu sponsorluk anlaşmalarının tümü hızla dağıldı.

Bunu bulaşıcılık izledi ve bu hafta Amber Group’un izniyle sunuldu: risk sermayesi şirketi, Avrupa futbol kulübü Chelsea FC ile yaklaşık 25 milyon dolarlık anlaşmasını kesti. Chelsea için, anlaşma nispeten kısa bir süre içinde değiştirilebilir ve muhtemelen değiştirilecektir. Ancak Amber Group için endişeler, kısa vadeli bir spor ortaklığından çok daha etkili konuları kapsıyor.

Firmanın FTX’e maruz kalma konusunda önemli endişelerle karşı karşıya olduğu söyleniyor, ancak ne dereceye kadar ve tam olarak ne şekilde olduğu hala belirsiz. Firmanın ayrıca geçen hafta perakende operasyonunu kapattığı ve personelinin yaklaşık %40’ını işten çıkardığı bildirildi.

RELATED ARTICLES

Most Popular